تزئین اتاقی ایمن و مناسب برای بزرگ کردن کودکتان، کاری بسیار مهم است و طبیعی است که از هر چیز، بهترینش را بخواهید. اما به این معنا نیست که پولی بیش از اندازه خرج کنید یا برای این کار به خودتان فشار بیاورید. می توانید اتاق نوزادتان را با هزینه ای کم، بسیار زیبا، خلاق و شیک درست کنید و می بینید که با تکیه بیشتری بر محصولات دست ساز، حس بهتر و استرس کمی خواهید داشت. برای شروع کار به این بیست مورد دقت کنید.

 

ایجاد فضا با نقاشی: نقاشی های پهن و راه راه در طول دو دیوار با رنگ های طرف دیگر دیوار این اتاق کوچک و زیبا، در تعادل است. رنگ کردن کمد و باز گذاشتن در به بزرگ تر دیده شدن اتاق کمک می کند. قبل از آمدن فرزندتان به اتاق حتما کار رنگ را تمام کنید و از رنگ های خوب و طبیعی استفاده کنید.

 

آماده کردن کارهای دستی با پارچه: برای این کار لازم نیست دوخت و دوز بلد باشید، کافی است با بریدن چند تکه پارچه به شکل پرچم، آن ها را با چسب به نخ یا سیمی بچسبانید.

 

آماده کردن کارهای دستی با پارچه

 

پتوی کوچکی قلاب دوزی کنید یا ببافید: کسی ادعا نمی کند که این کار ساده است و یا سریع، اما اگر می خواهید توانایی بافت خود را تقویت کنید، بافتن پتویی برای فرزندتان بهترین کار است. فقط لطفی در حق خودتان کنید و کاموایی قابل شستشو تهیه کنید.

 

یک پتوی دستبافت بخرید: ممکن است در مغازه های محلی اطرافتان پتوی نوزاد دستبافت و ارزانی پیدا کنید. کارهای دستی خاص هستند و اینکه برای ساعت ها وقتی که مادر یا مادربزرگ خانواده ای صرف این کار کرده، اهمیت قائل شده اید و این نوع تفکر بسیار عالی است. قبل از استفاده از پتو، آن را در پاک کننده ای ملایم بشویید و بگذارید در هوای آزاد خشک شود. هیچ وقت پارچه هایی که بوی بد دارند را نخرید چون به احتمال زیاد بوی آن ها از بین نمی رود.

 

و یا یک پتوی دست بافت بخرید

 

کمد لباس را با تن های مختلفی از رنگ، نقاشی کنید: با سفید کردن کل آن شروع کنید. مقداری از رنگ سفید را نگه دارید. برای ایجاد حالت شیب در جلوی کمد، رنگ انتخاب کنید و کمد را یکی یکی رنگ کنید. قبل از رنگ کردن هر کشو، مقداری سفید برای ایجاد کردن سایه به آن اضافه کنید.

 

کمد لباس را با تن های مختلفی از رنگ، نقاشی کنید.

 

دستگیره ها را برای ایجاد تازگی و تنوع عوض کنید: یک کمد بزرگتر برای نگهداری لباس ها و اسباب بازی ها عالی است اما شاید خیلی جدی به نظر برسد. عوض کردن دستگیره های قدیمی با دستگیره هایی با رنگ ها و یا طرح های شاد آن را کودک پسندتر می کند.

 

دستگیره ها را برای ایجاد تازگی و تنوع عوض کنید.

 

از گنجه به عنوان کمد استفاده کنید: اگر فضای کمد کم و تنگ است چرا دوباره از گنجه برای نگهداری لباس های کودکتان استفاده نکنید؟ گنجه فایده بیشتری دارد و می تواند با قفسه های کوچک و دو ردیف میله، لباس ها را کاملا تمیز نگه دارد. فقط به یاد داشته باشید که برای ایجاد امنیت هر وسیله بزرگی را به دیوار وصل کنید.

 

از گنجه به عنوان کمد استفاده کنید.

 

صندلی را با پارچه بپوشانید:  صندلی راحتی برای غذا دادن و خواباندن نوزاد از بایدهاست اما خیلی از آن ها قیمت بسیار زیادی دارند. یک راه حل با نخ و سوزن: صندلی راحتی را با پارچه ای که دوست دارید بپوشانید. فقط یادتان باشد مبل های با کاور یکسره برای تعویض کاور گول زننده و گران تر هستند نسبت به مبل هایی با کاور یا روکش آزاد.

 

در فضاهای نامناسب قفسه بزنید: کتاب های رنگارنگ هم می توانند به راحتی به تزئین اتاق کمک کنند، کافی است که کل دیوار را پر کنید. لبه قفسه ها را هم برای ظاهری زیبا می توانید هم رنگ دیوار کنید.

 

پشت کتابخانه های ساده را رنگ کنید: با رنگ های پرانرژی، کتابخانه های ساده را به جنب و جوش در آورید. می توانید پشت کتابخانه را با کاغذ دیواری یا رنگ با طرح های جالب بپوشانید.

 

پشت کتابخانه های ساده را رنگ کنید

 

از جعبه های ارزان و شیک استفاده کنید: جعبه های کاغذی ارزان به سرعت باعث نظم و ترتیب لوازم می شوند. فقط از یک رنگ جعبه استفاده کنید تا در ظاهر بخشی از یک مجموعه سفارشی باشند.

 

از جعبه های ارزان و شیک استفاده کنید

 

صندلی راحتی که در زمان بزرگ شدن کودکتان هم مناسب باشد، تهیه کنید:  صندلی، مبل یا مبل تختخواب شو که برای افراد بزرگسال مناسب باشد، سرمایه گذاری بسیار خوبی برای آینده کودک خواهد بود. با خرید و یا درست کردن کاور، عمر آن هم بیشتر خواهد شد و برای تنوع همیشه می توانید آن را عوض کنید.

 

از لوازم خودتان استفاده کنید: آیا میز کناره، سبد یا لامپی هست که بتوانید از اتاق دیگری آن را قرض بگیرید یا از انبار بیاورید؟ استفاده از لوازمی که خودتان دارید هزینه ها را به مقدار زیادی کم می کند.

 

از لوازم خودتان استفاده کنید

 

طنابی زیبا وصل کنید: اگر مقداری نخ، طناب یا کاموا و گیره لباس دارید، می توانید فضای هنری ایجاد کنید. دو طرف نخ را به گیره یا میخ وصل کنید و کارت های خوش آمد را به آن آویزان کنید.

 

محصولات قدیمی تر را بخرید: قبل از اینکه برای افزودن وسیله ای جدید به سرعت به مغازه های بزرگ بروید، به مغازه های محلی و مغازه هایی که جنس دست دو می فروشند هم سری بزنید. مبلمان و لوازم کودکان بسیار عالی است، کتاب هایی که تصاویر آن ها به دلیل خواندن زیاد آسیب دیدند هم بسیار زیبا و هنری هستند. همچنین بوفه ها و کمدها برای نگهداری لوازم عالی هستند. این لوازم هزینه کمتری نسبت به لوازم جدید دارند.

 

محصولات قدیمی تر را بخرید.

 

حلقه های قلاب دوزی شده درست کنید: با هزینه ای کم می توانید حلقه های قلاب دوزی و پارچه های ساده بخرید و یا از پارچه های خودتان استفاده کنید. این ها تمام چیزی هستند که برای دکور جدید اتاق به آن نیاز دارید. پارچه را به حلقه وصل کنید، اضافی آن را ببرید و با چسب تفنگی کناره های آن را به حلقه بچسبانید. دیوار را با خط های قلاب دوزی زیبا کنید. تکه دوزی زیبایی انجام دهید و اجازه دهید خودش بیانگر زیباییش باشد.

 

حلقه های قلاب دوزی شده درست کنید

 

قفسه آویز خودتان را بسازید: این ایده را از یک تاب درختی بگیرید. تخته های چوب را به طناب های گره دار وصل کنید تا قفسه آویز زیبایی درست شود. اگر می توانید از چوب های اصلاح شده استفاده کنید یا بگذارید نجاری چوب ها را برش دهد. مطمئن شوید که قفسه آنقدر بالا نصب شده باشد که کودکتان نتواند آن را بکشد.

 

قفسه آویز خودتان را بسازید

 

از حروف الفبا استفاده کنید: کاشی ها یا قطعه های حروف الفبا را تهیه کنید و اسم کودکتان را درست کرده و به او نشان دهید. می توانید آن را به راحتی بالای کمد قرار دهید. حروف کوچک تر را هم می توانید به دیوار آویز کنید.

 

یادتان باشد: هرچه کمتر، بهتر و بیشتر: اتاق کودکی که آرامش و زیبایی دارد، خلوت و کم وسیله هم هست. پس در کارهای هنری و اسباب بازی زیاده روی نکنید. تعداد کمی اسباب بازی که زیبا هستند برای بچه پرمعناتر است تا تعداد زیادی اسباب بازی.

 

اتاق کودکی که آرامش و زیبایی دارد

 

برای خلاق بودن از برچسب استفاده کنید: برچسب های دیواری گزینه خوبی هستند به این خاطر که وقتی فرزندتان بزرگ شد، به راحتی می توانید آن ها را جدا کنید. از این گزینه ارزان برای درست کردن جملات و تصاویر زیبا استفاده کنید.

 

برای خلاق بودن از برچسب استفاده کنید

مجله آیلاهوم

رنگ های مستقل: هشت طاقچه و طبقه چشم نواز

رنگ های مستقل: هشت طاقچه و طبقه چشم نواز

طاقچه ها فضاهای کوچکی برای نگهداری یا نمایش اشیا هستند و فرصت مناسبی برای استفاده از یک رنگ دراماتیک...

هشت راهکار نورپردازی خلاقانه جهت آماده کردن غذا

هشت راهکار نورپردازی خلاقانه جهت آماده کردن غذا

تمام نکات موردنیاز برای داشتن نور کافی برای انجام کار و هم زمان پرت کردن حواس از فلورسنت ها را با دن...

پنج لایه یک آشپزخانه ی روشن

پنج لایه یک آشپزخانه ی روشن

 برای ساخت یک آشپزخانه کاربردی، سازگار و روشن، نورپردازی لایه ای ایجاد کنید. نورهای "انجام دادن" به...

راهنمای خرید هواسازهای خانگی

راهنمای خرید هواسازهای خانگی

اگر آلرژی یا آسم دارید یا اگر به آلودگی هوا حساس هستید، ممکن است به فکر خرید یک هواساز برای منزل تان...

پانزده ایده هوشمندانه برگرفته از انباری هایی که به زیبایی چیده شده اند

پانزده ایده هوشمندانه برگرفته از انباری هایی که به زیبایی چیده شده اند

انباری آذوقه، اسبِ کاری آشپزخانه محسوب می شود. این بخش از آشپزخانه به شما در زمان آماده کردن شام (یا...

چگونه یک سیستم تصفیه آب خانگی را انتخاب کنیم؟

چگونه یک سیستم تصفیه آب خانگی را انتخاب کنیم؟

کدام روش تصفیه آب برای شما بهتر است، از پارچ های تصفیه کوچک تا سیستم های سراسری منزل؟ تصفیه آب در خا...

نور آویز مناسب چطور باید باشد؟

نور آویز مناسب چطور باید باشد؟

چراغ های آویز شما در کجا و در چه ارتفاعی باید قرار داشته باشند؟ چراغ های آویز برای بسیاری از اتاق ها...

آشپزی با رنگ ها: پنج راه برای اضافه کردن رنگ آبی به آشپزخانه

آشپزی با رنگ ها: پنج راه برای اضافه کردن رنگ آبی به آشپزخانه

رنگ آبی پرطراوت است، چه در یک ترکیب غیرمنتظره باشد چه یک آبی ساده! موارد زیادی در طراحی آشپزخانه اید...