اگر فضا و یا بودجه کافی برای جداسازی فضای دوش و حمام ندارید، شاید تصمیم به ترکیب این دو بگیرید. اما برای این کار باید از پرده استفاده کرد یا درب های شیشه ای؟ بعضی از ما ممکن است به سمت پارچه های رنگی و ضد آبی کشیده شویم که هر زمان هم بخواهیم می توانیم آن ها را عوض کنیم، در حالی که برخی دیگر کارایی بی نظیر شیشه ها را ترجیح می دهند. برای کمک به شما 5 مزیت هر یک در اینجا ذکر شده است.

پرده

نما را لطیف می کند. ردیف های بزرگی از پارچه های ضد آب می توانند زیبایی حمام را که ممکن است خشن، خشک و زننده باشد را بیشتر کنند. این طراحی کلاسیک و روشن با ترکیبی هماهنگ از سنگ مرمر، کاشی و رنگ خاکستری و به لطف پرده های بلند از سقف تا زمین، لطیف تر و گرم تر به نظر می رسد.

مطمئن شوید که پرده و یا حداقل لایه بیرونی آن را می توانید در خانه بشویید، بنابراین هر لکه ای را می توان به سرعت از بین برد.

 

برای حمام پرده انتخاب کنیم یا درب؟

 

به حمام هویت ببخشید. می توان گفت پرده های  دوش به سادگی و به سرعت می توانند انفجاری از رنگ ها، هویت و طرح های مختلف را با کمترین تلاش و هزینه به حمام بیاورند. وقتی هم که از طرح آن خسته شدید می توانید پرده ای کاملا متفاوت را جایگزین آن کنید.

در انتخاب رنگ ها شجاع باشید و یادتان باشد لازم نیست کل حمام را سفید کنید. رنگ زرد اسیدی در این حمام در مقابل پرده خال دار و ساده می درخشد و بسیار جالب است.

 

به حمام هویت ببخشید.

 

می توانید از پرده های میله دار استفاده کنیدپرده های میله دار با دوشی که بالای آن قرار می گیرد، هنگام جمع شدن و یا باز شدن قدرت بیشتری می خواهند به خصوص هنگامی که روی آن آب هم نشسته باشد. استفاده از شیشه برای مکان هایی که دارای انحنا و یا وان با شکل های مختلف دارند امکان پذیر نیست مگر اینکه سفارش دهید. پس بهترین کار نصب میله و آویزان کردن پرده ای ضد آب است که به هر طرف کشیده شود.

رنگ تنباکو و طرحی که در این حمام استفاده شده آن را از یک حمام قدیمی به حمامی کلاسیک و زیبا تبدیل کرده است.

 

می توانید از پرده های میله دار استفاده کنید.

 

آن را زیبا کنید. اگر می شد تمام اتاق های خانه را تا جای ممکن تغییر می دادم که البته حمام هم حساب می شود. بنابراین اولین دلیل من برای انتخاب پرده مشخص است: ساختن حمامی زیبا تا از آن لذت ببریم.

اگر از کاغذهای دیواری با طرح گل و چراغ های زیبا هم استفاده کنید، ممکن است بخواهید کل روزتان را آن جا بمانید.

 

آن را زیبا کنید.

 

حمام را مدرن بسازید. دست خود را بالا ببرید اگر فکر می کنید که پرده برای حمام های مدرن جالب نیست. با نگاهی به این دو رنگ، ممکن است نظر شما تغییر کند. پرده روشن و شفافی که استفاده شده کاملا زیبا و مدرن است.

 

حمام را مدرن بسازید.

 

شیشه

به وسیله شیشه دیواری کامل درست کنید. با بستن کامل شیشه ها و قرار گرفتن دوش داخل آن، دیگر ترسی برای بیرون ریختن آب وجود ندارد.

این شیشه های کشویی انتخاب بسیار خوبی هم برای فضاهای کوچک است، چون نیازی به لولا ندارد و در به سمت بیرون نیز باز نمی شود و لازم نیست داخل زمین محکم شوند.

 

به وسیله شیشه دیواری کامل درست کنید.

 

از همه فضاها استفاده کنید. وان می تواند خیلی ساده و تمیز در قسمت های بدون استفاده، گوشه ای از دیوار و یا زیر شیروانی قرار بگیرد. اما اگر قصد گذاشتن دوش داشتید، با سقف شیبدار چکار باید کرد؟

بهترین کار برای شما سفارش دادن شیشه است. چون با گوشه ها و زاویه های مختلف و عقب نشینی ها کاملا منطبق می شود. ممکن است مجبور شوید بیشتر هزینه کنید اما به داشتن حمامی تمیز و زیبا می ارزد.

 

از همه فضاها استفاده کنید.

 

فضا را گسترش دهید. شیشه های بدون چهارچوب می توانند بخشی از هر نوع حمامی باشند به خصوص اگر کوچک و جمع و جور باشند. این بهترین انتخاب برای شماست اگر حمامتان کوچک است و استفاده از پرده هم آن را کوچک تر نشان می دهد و بخشی از فضا را می گیرد.

 

فضا را گسترش دهید.

 

حمام را ساده نگه دارید. اگر در حمام از دکوری های زیادی استفاده می کنید، کاشی های رنگی، محلی ضد آب برای نشستن و سینک فانتزی هم در نظر بگیرید، در این صورت شاید استفاده از شیشه ای بدون حاشیه و قالب بهترین کار باشد.

به دنبال شیشه ای باشید که خاک و یا آهک روی آن انباشته نشود و تمیز کردن آن راحت باشد. ممکن است هزینه زیادی داشته باشد اما این کار مانع فشار زیاد و خستگی شما می شود.

 

حمام را ساده نگه دارید.

 

آن را تا کنید. گزینه های در دسترس زیادی برای پرده وجود ندارد: آن را گوشه ای جمع کنید، وارد شوید و آن را کامل باز کنید. به این شکل هنگام باز بودن دوش، قطرات آب پخش نمی شوند. اما شیشه ها می توانند پیکربندی های متفاوتی داشته باشند، لولایی باشند، کشویی باشند و یا مدل های دیگر.

شیشه استفاده شده در این حمام بزرگ تر از حد استاندارد است و دارای دو لولا است. این مدل ورود و خروج را راحت می کند و هنگامی هم که نیاز نباشد می توان آن را کنار کشید.

 

  آن را تا کنید.

مجله آیلاهوم

رنگ های مستقل: هشت طاقچه و طبقه چشم نواز

رنگ های مستقل: هشت طاقچه و طبقه چشم نواز

طاقچه ها فضاهای کوچکی برای نگهداری یا نمایش اشیا هستند و فرصت مناسبی برای استفاده از یک رنگ دراماتیک...

هشت راهکار نورپردازی خلاقانه جهت آماده کردن غذا

هشت راهکار نورپردازی خلاقانه جهت آماده کردن غذا

تمام نکات موردنیاز برای داشتن نور کافی برای انجام کار و هم زمان پرت کردن حواس از فلورسنت ها را با دن...

پنج لایه یک آشپزخانه ی روشن

پنج لایه یک آشپزخانه ی روشن

 برای ساخت یک آشپزخانه کاربردی، سازگار و روشن، نورپردازی لایه ای ایجاد کنید. نورهای "انجام دادن" به...

راهنمای خرید هواسازهای خانگی

راهنمای خرید هواسازهای خانگی

اگر آلرژی یا آسم دارید یا اگر به آلودگی هوا حساس هستید، ممکن است به فکر خرید یک هواساز برای منزل تان...

پانزده ایده هوشمندانه برگرفته از انباری هایی که به زیبایی چیده شده اند

پانزده ایده هوشمندانه برگرفته از انباری هایی که به زیبایی چیده شده اند

انباری آذوقه، اسبِ کاری آشپزخانه محسوب می شود. این بخش از آشپزخانه به شما در زمان آماده کردن شام (یا...

چگونه یک سیستم تصفیه آب خانگی را انتخاب کنیم؟

چگونه یک سیستم تصفیه آب خانگی را انتخاب کنیم؟

کدام روش تصفیه آب برای شما بهتر است، از پارچ های تصفیه کوچک تا سیستم های سراسری منزل؟ تصفیه آب در خا...

نور آویز مناسب چطور باید باشد؟

نور آویز مناسب چطور باید باشد؟

چراغ های آویز شما در کجا و در چه ارتفاعی باید قرار داشته باشند؟ چراغ های آویز برای بسیاری از اتاق ها...

آشپزی با رنگ ها: پنج راه برای اضافه کردن رنگ آبی به آشپزخانه

آشپزی با رنگ ها: پنج راه برای اضافه کردن رنگ آبی به آشپزخانه

رنگ آبی پرطراوت است، چه در یک ترکیب غیرمنتظره باشد چه یک آبی ساده! موارد زیادی در طراحی آشپزخانه اید...