شاید هنوز آماده خداحافظی با وان نباشید، اما در صورت خداحافظی کردن با پرده، درب های شیشه ای می توانند گزینه ای مناسب برای جایگزینی باشند. شفاف و مدرن هستند و با استفاده از آن ها حمام شما ظاهری بسیار زیبا پیدا خواهد کرد. ببینید در مورد این تغییر شکل چه نکات مثبتی می گویند.

 

پروژه: نصب درب یا صفحه ای شیشه ای برای وان حمام

این پروژه در صورتی برای شما خوب است که: بخواهید شکل حمام را تغییر دهید؛ محل درب و یا پرده ای که برای وان و دوش بالای آن قرار گرفته شده را عوض کنید. همچنین برای افرادی مناسب است که می خواهند حمامشان بزرگ تر جلوه کند و یا از داشتن پرده خسته شده اند.

 

طرحی بزرگ برای خانه: با پرده های داخل حمام خداحافظی کنید

 

مدل های در دسترس

در سال های گذشته مدل های مختلفی از درب ها و صفحه های شیشه ای به بازار آمده اند. پس شما هر نوع راه حلی که بخواهید را می توانید برای قسمت وان و دوش انتخاب کنید. وقتی به گزینه های شیشه ای برای نگه داشتن آب و پخش نشدن آن نگاه می کنید، از پنل ها و صفحات ثابت که از یک سمت باز می شوند تا درب های شیشه ای بدون قالب که کاملا باز می شوند را می بینید.

 

مدل های در دسترس

 

صفحه شیشه ای: صفحات شیشه ای حدود 60 درصد از فضای یک سمت وان را می گیرند و توسط بست و لولا ثابت شده اند. آن ها می توانند ثابت باشند و یا دربی داشته باشند که به سمت خارج باز شود. همیشه ممکن است که هنگام دوش گرفتن، آب به اطراف پخش شود. اکثر مواقع مشکلی ایجاد نمی شود اما اگر آب به همه طرف و پشت دوش برسد، مشکل ایجاد می شود. صفحات شیشه ای بهترین انتخاب هستند چون فضای کمتری را اشغال می کنند و شیشه و سخت افزارهای کمتری نیاز دارد.

طراح برای این حمام از صفحه شیشه ای و یک درب شیشه ای استفاده کرده که به بیرون باز می شود و کاشی های قسمت دوش را نقطه کانونی قرار داده است. با وجود این درب چرخشی، کنترل کردن آب خیلی راحت تر است.

 

صفحه شیشه ای.

 

درب های شیشه ای بدون قالب: این درب ها نسخه گسترش یافته صفحه شیشه ای هستند. درب شیشه ای شامل صفحه ای شیشه ای در یک سمت و درب شیشه ای در سمت دیگر است. به این شکل کل منطقه ای که دوش و وان قرار دارد، توسط شیشه بسته می شود.

 

درب های شیشه ای بدون قالب.

 

در نظر گرفتن مواد مورد استفاده

ضخامت شیشه: هرچه شیشه ضخیم تر باشد، دوام آن نیز بیشتر خواهد بود. هرچه نازک تر باشد انعطاف بیشتری دارد. خیلی از این شیشه ها حرارت داده هستند؛ پس لازم نیست نگران شکسته شدن آن ها باشید.

 

در نظر گرفتن مواد مورد استفاده

 

شکل شیشه: شیشه های ساده و شفاف، طرفداران بسیاری دارند اما شما می توانید شیشه های تیره و طرح دار را هم پیدا کنید.

ارتفاع شیشه: بالای شیشه حداقل باید تا بالای دوش رسیده باشد.

شکل فلزات استفاده شده: صفحه یا درب شیشه ای بدون قالب، فلز کمتری نسبت به قالب دارها نیاز دارد. مشتری ها معمولا می خواهند فلز استفاده شده از جنس دوش یا شیر آب باشد.

 

شکل فلزات استفاده شده.

 

تمیز کردن: یکی از مزیت های تعویض پرده با شیشه این است که تمیز کردن آن خیلی راحت تر است. پرده ها نیازمند شست و شو هستند و گاهی هم باید آن ها را با مدل های جدیدتر عوض کرد. شیشه ها این مشکلات را ندارند. برای فضاهای کوچک مثل این حمام، شیشه بسیار مناسب است و راحت هم تمیز می شود. اما اگر در منطقه ای زندگی می کنید که غلظت مواد معدنی داخل آب زیاد است، باید شیشه را بعد از هر بار دوش، خشک کرد که برای بعضی افراد این کار زحمت زیادی محسوب می شود. وجود لوازم پاک کننده در حمام واجب است. شیشه ها برای عالی دیده شدن باید تمیز و بدون لک باشند.

 

مزیت های تعویض پرده با شیشه

 

بهترین زمان برای شروع: نصب درب و صفحات شیشه ای، آخرین قسمت تغییر حمام است؛ چون راحت تر است و برای انجام دادن بقیه کارها نیز خطری ایجاد نمی کند. این کار به خصوص برای زمانی خوب است که دیوارها رنگ می شوند؛ بنابراین هیچ اثری از رنگ روی شیشه ها نخواهد بود.

 

نصب درب و صفحات شیشه ای

 

چه کسی برای انجام این کار مناسب است: این کار کمی پیشرفته است؛ پس زمانی آن را خودتان نصب کنید که مطمئن باشید توانایی آن را دارید، در غیر این صورت نصب آن را به یک متخصص بسپارید. اگر شیشه و درب شما سفارشی درست شده باشد، حضور فردی متخصص، بسیار لازم است. برای این کار باید فضا را اندازه گرفت و شیشه را طبق آن برش داد. همچنین اطمینان پیدا کنید کسی که برای کار می آید، بیمه شده باشد و مجاز به انجام این کار نیز باشد.

 

فردی متخصص

 

هزینه: یادتان باشد هر اندازه که پول بدهید، همان اندازه آش می خورید پس کیفیت شیشه ای که می خرید به مبلغی که هزینه می کنید، بستگی دارد و اینکه این هزینه شامل نصب نمی شود.

 

کیفیت شیشه

 

مدت زمان پروژه: پیدا کردن شیشه یا چیزی که مورد نظر شماست، قبل از نصب 2 تا 3 هفته زمان می برد. سپس برای نصب آن نیز بین یک تا سه ساعت زمان لازم است.

 

طرحی بزرگ برای خانه: با پرده های داخل حمام خداحافظی کنید

 

ابزار مورد نیاز: کسی که نصب را به عهده دارد نیازمند مته، پیچ گوشتی، قیچی آهن بری، دستمال و مواد پاک کننده است.

 

مته، پیچ گوشتی، قیچی آهن بری، دستمال و مواد پاک کننده

 

چطور باید شروع کرد: مدل های مختلف را ببینید تا بتوانید چیزی که برای حمام شما و همچنین برای خانواده مناسب است را انتخاب کنید. سپس با طراح یا متخصص این کار صحبت کنید تا طرح حمام را آماده کنید.

 

چطور باید شروع کرد

مجله آیلاهوم

رنگ های مستقل: هشت طاقچه و طبقه چشم نواز

رنگ های مستقل: هشت طاقچه و طبقه چشم نواز

طاقچه ها فضاهای کوچکی برای نگهداری یا نمایش اشیا هستند و فرصت مناسبی برای استفاده از یک رنگ دراماتیک...

هشت راهکار نورپردازی خلاقانه جهت آماده کردن غذا

هشت راهکار نورپردازی خلاقانه جهت آماده کردن غذا

تمام نکات موردنیاز برای داشتن نور کافی برای انجام کار و هم زمان پرت کردن حواس از فلورسنت ها را با دن...

پنج لایه یک آشپزخانه ی روشن

پنج لایه یک آشپزخانه ی روشن

 برای ساخت یک آشپزخانه کاربردی، سازگار و روشن، نورپردازی لایه ای ایجاد کنید. نورهای "انجام دادن" به...

راهنمای خرید هواسازهای خانگی

راهنمای خرید هواسازهای خانگی

اگر آلرژی یا آسم دارید یا اگر به آلودگی هوا حساس هستید، ممکن است به فکر خرید یک هواساز برای منزل تان...

پانزده ایده هوشمندانه برگرفته از انباری هایی که به زیبایی چیده شده اند

پانزده ایده هوشمندانه برگرفته از انباری هایی که به زیبایی چیده شده اند

انباری آذوقه، اسبِ کاری آشپزخانه محسوب می شود. این بخش از آشپزخانه به شما در زمان آماده کردن شام (یا...

چگونه یک سیستم تصفیه آب خانگی را انتخاب کنیم؟

چگونه یک سیستم تصفیه آب خانگی را انتخاب کنیم؟

کدام روش تصفیه آب برای شما بهتر است، از پارچ های تصفیه کوچک تا سیستم های سراسری منزل؟ تصفیه آب در خا...

نور آویز مناسب چطور باید باشد؟

نور آویز مناسب چطور باید باشد؟

چراغ های آویز شما در کجا و در چه ارتفاعی باید قرار داشته باشند؟ چراغ های آویز برای بسیاری از اتاق ها...

آشپزی با رنگ ها: پنج راه برای اضافه کردن رنگ آبی به آشپزخانه

آشپزی با رنگ ها: پنج راه برای اضافه کردن رنگ آبی به آشپزخانه

رنگ آبی پرطراوت است، چه در یک ترکیب غیرمنتظره باشد چه یک آبی ساده! موارد زیادی در طراحی آشپزخانه اید...