بالاخره بعد از یک زمستان سرد و طولانی، خورشید بیرون می آید و به خانه حسی تازه می دهد؛ تمیزکردن خانه هم برای فصل بهار حسی خوب ایجاد می کند. اگر برای تمیزکاری های هفتگی آماده هستید، به این موارد دقت کنید و یکی از آن ها را انتخاب کنید تا از خانه همیشه تمیز خود لذت ببرید.

 

چراغ ها و روشنایی: چراغ های سقفی، پنکه ها و چراغ های رومیزی، به مرور زمان پر از گرد و خاک می شوند که این گرد و خاک باعث تار شدن سطح و کم شدن نور می شود. آن ها را با پارچه ای نرم تمیز کنید.

 

درب ها و دستگیره ها: فقط چند دقیقه طول می کشد که خانه را دور زده و با مواد شوینده ای که انتخاب کرده اید، درب ها و دستگیره ها را تمیز کنید، اما همین کار کوچک فضا را بسیار تمیز نشان می دهد و موثر است. به درب ورودی اهمیت بیشتری بدهید و آن را با پارچه کفی و نرم تمیز کنید و بعد هم با پارچه تمیز دیگری آن را خشک کنید.

 

خراشیدگی ها و سوراخ های دیوار: با دستمالی نرم و مرطوب و کمی مایع ظرفشویی یا هر ماده دیگری می توانید ساییدگی ها و خراش های روی دیوار را تمیز کنید. سوراخ های روی دیوار را هم می توانید با رنگ پر کنید.

 

تمیزکاری های فصل بهار: 20 مورد کوچک و بزرگی که ممکن است فراموش کنید

 

چهارچوب پنجره: با قسمت های بلندتر در خانه چه کنیم؟ می توانیم با استفاده از نردبان، چهارچوب پنجره ها و قسمت های بالاتر را به راحتی تمیز کرده و تمام گرد و خاک را از بین ببریم.

 

قفسه های کتاب: قفسه های پر از کتاب و دکوری ها می توانند به طور کامل پر از خاک شوند. قفسه به قفسه جلو روید، قسمتی را خالی کرده و آن را تمیز کنید سپس لوازم را برگردانید.

 

قفسه های کتاب

 

زیر قالیچه ها: مبل ها را کنار بگذارید، قالیچه ها را تا کرده و زیر آن ها را تمیز کنید. شاید به نظر کار زیادی بیاید اما وقتی زیر آن ها را ببینید حتما تصمیم می گیرید که این کار را بیشتر انجام دهید.

 

قاب ها و آینه ها: شیشه های قاب عکس، آینه ها و دور آن ها را تمیز کنید. با مواد مایع این کار را نکنید چون ممکن است به داخل آن نفوذ کرده و عکس را خراب کند. می توانید از دستمالی مرطوب برای این کار استفاده کنید.

 

مبلمان: سری های دیگر جاروبرقی را برداشته و با استفاده از آن ها بین کوسن ها و بالش های مبلمان را تمیز کنید. برای استفاده طولانی تر، کوسن ها را برعکس قرار دهید.

 

مبلمان

 

اجاق گاز و هود: اگر می خواهید از پاک کننده های بد اجاق گاز دوری کنید، می توانید مقداری جوش شیرین و آب ریخته و روز بعد آن را با آب گرم تمیز کنید. چربی ها و گرد و خاک معمولا روی هود جمع می شوند. چهارپایه ای زیر پایتان قرار دهید تا به طور کامل بالای هود را ببینید سپس با آب گرم و کف آن را تمیز کنید.

 

لوازم کوچک: تمیز کردن مایکروویو، تستر، مخلوط کن و همزن، زمان زیادی نمی برد، اما تمیز و براق بودن همین وسایل کوچک، باعث درخشیدن آشپزخانه می شود.

 

گچ: اگر روی دیوار تکه های گچ شده وجود دارد و نمایی زشت ایجاد کرده است، می توانید با رنگ سفید اکسیژنه آن را بپوشانید.

 

گچ.

 

داخل کشوهای آشپزخانه: مهم نیست که خرده های نان چطور آن جا ریخته، چیزی که مهم است دادن شروعی دوباره به آن است. همه چیز را بیرون بیاورید، کشوها را تمیز کنید و دوباره لوازم را به داخل برگردانید.

 

شیشه های نگهداری مواد غذایی: نگهداری موادغذایی خشک داخل شیشه های درب دار، باعث می شود تازه تر بمانند و از ورود حشرات نیز جلوگیری می شود؛ اما به این معنی نیست که مواد داخل شیشه هیچ وقت خراب نمی شوند. محتوای داخل شیشه ها را نگاه کنید که تازه هستند یا نه، تاریخ انقضای آن ها را ببینید و آن هایی که خراب و مانده هستند، بیرون بریزید. قبل از اینکه شیشه ها را با موادغذایی تازه پر کنید، باقی مانده مواد قبل را حتما خالی کنید. موادی که از قبل مانده را در دسترس گذاشته و زودتر از آن استفاده کنید.

 شیشه های نگه داری مواد غذایی.

 

زیر تخت ها و پشت مبلمان: به جای اینکه همیشه نقاط قابل دسترس و راحت را جارو کنید، این بار مکان های دورافتاده و جاهایی که خاک جمع می شود را تمیز کنید. کسانی که در خانه آلرژی دارند، برای این تلاش از شما سپاسگزار خواهند بود.

 

زیر تخت ها و پشت مبلمان.

 

خاک های اتاق رختشویی: روی لباسشویی و خشک کن یکی از جاهای بسیار پر خاک در هر خانه ای است. روی آن ها را حتما تمیز کنید.

 

دریچه ها و هواکش: اگر نمی خواهید خودتان داخل آن ها رفته و تمیز کنید، فردی را برای این کار استخدام کنید. چیزی که مهم است انجام شدن این کار است.

 

دریچه ها و هواکش.

 

اسباب بازی های کودک: تمیز کردن هرچند وقت اتاق کودک، به خصوص نوزادانی که هر چیزی را در دهان می کنند، می تواند بسیار مفید باشد. بیشتر اسباب بازی های پلاستیکی در آب غوطه ور می شوند، حتی می توان آن ها را با ماشین لباسشویی هم شست فقط قبل از این کار باید اتیکت آن را دید. اسباب بازی های مهم تر و حیوانات باید با دست شیسته و با سشوار خشک شوند.

 

اسباب بازی های کودک.

 

دوش و دیوار حمام: طبیعی است که هنگام تمیز کردن حمام، بیشتر توجهتان به کف وان باشد، اما این را هم بدانید که دیوار هم به همان اندازه لکه دار و کثیف می شود. برای بیشتر کردن قدرت شوینده ای که استفاده می کنید، کافی است آن را ریخته و پس از 10 دقیقه تمیز کنید.

قفسه های داخل حمام: شامپو، لوسیون و صابون ها ممکن است قفسه ها را کثیف کنند و مواد دارویی را از بین ببرند. قفسه ها را خالی و تمیز کنید، سپس لوازم را برگردانید.

 

قفسه های داخل حمام.

 

لوازم پیشرفته: صفحه تلویزیون و کامپیوتر می توانند کثیف و پر لک شوند. پاک کننده و دستمال مخصوص آن ها را برداشته و تمیزشان کنید. می توانید با استفاده از هوای فشرده شده داخل کیبورد را نیز تمیز کنید.

 

10 نکته مفید برای تغییر انباری

مجله آیلاهوم

رنگ های مستقل: هشت طاقچه و طبقه چشم نواز

رنگ های مستقل: هشت طاقچه و طبقه چشم نواز

طاقچه ها فضاهای کوچکی برای نگهداری یا نمایش اشیا هستند و فرصت مناسبی برای استفاده از یک رنگ دراماتیک...

هشت راهکار نورپردازی خلاقانه جهت آماده کردن غذا

هشت راهکار نورپردازی خلاقانه جهت آماده کردن غذا

تمام نکات موردنیاز برای داشتن نور کافی برای انجام کار و هم زمان پرت کردن حواس از فلورسنت ها را با دن...

پنج لایه یک آشپزخانه ی روشن

پنج لایه یک آشپزخانه ی روشن

 برای ساخت یک آشپزخانه کاربردی، سازگار و روشن، نورپردازی لایه ای ایجاد کنید. نورهای "انجام دادن" به...

راهنمای خرید هواسازهای خانگی

راهنمای خرید هواسازهای خانگی

اگر آلرژی یا آسم دارید یا اگر به آلودگی هوا حساس هستید، ممکن است به فکر خرید یک هواساز برای منزل تان...

پانزده ایده هوشمندانه برگرفته از انباری هایی که به زیبایی چیده شده اند

پانزده ایده هوشمندانه برگرفته از انباری هایی که به زیبایی چیده شده اند

انباری آذوقه، اسبِ کاری آشپزخانه محسوب می شود. این بخش از آشپزخانه به شما در زمان آماده کردن شام (یا...

چگونه یک سیستم تصفیه آب خانگی را انتخاب کنیم؟

چگونه یک سیستم تصفیه آب خانگی را انتخاب کنیم؟

کدام روش تصفیه آب برای شما بهتر است، از پارچ های تصفیه کوچک تا سیستم های سراسری منزل؟ تصفیه آب در خا...

نور آویز مناسب چطور باید باشد؟

نور آویز مناسب چطور باید باشد؟

چراغ های آویز شما در کجا و در چه ارتفاعی باید قرار داشته باشند؟ چراغ های آویز برای بسیاری از اتاق ها...

آشپزی با رنگ ها: پنج راه برای اضافه کردن رنگ آبی به آشپزخانه

آشپزی با رنگ ها: پنج راه برای اضافه کردن رنگ آبی به آشپزخانه

رنگ آبی پرطراوت است، چه در یک ترکیب غیرمنتظره باشد چه یک آبی ساده! موارد زیادی در طراحی آشپزخانه اید...