حتما محیط بیرون خانه شما هم بیشتر از اینکه جالب و جذاب باشد، کسل کننده است و شما هم انگیزه ای برای تغییر دادن آن ندارید. این هشت راه با هزینه کم، محیط را به راحتی جذاب و راحت تر می کند، چه فضای بزرگی داشته باشید چه کوچک.

 

میزهای دایره ای شکل انتخاب کنید. اگر خواستید برای بیرون میز و صندلی بخرید، میزهای دایره ای یا بیضی شکل را انتخاب کنید نه مربع یا مستطیل را. جا به جایی میزهای دایره ای شکل خیلی راحت تر است و بدون مشکلی می توان صندلی دیگری هم به آن اضافه کرد. هیچ کس دوست ندارد هنگام غذا خوردن گوشه میز نشسته باشد.

 

میزهای دایره ای شکل انتخاب کنید

 

تعداد دیوارها را بیشتر کنید. تمرکز اکثر باغ ها روی سطح زمین است، در صورتی که دیوارها و حصارها هم موقعیت طراحی و زیباسازی بسیار خوبی دارند. صاحب این حیاط از صندوق پستی استفاده دیگری کرده و در آن گل و گیاه کاشته است. این استفاده ای عالی از فضا در حیاط های کوچک است.

 

تعداد دیوارها را بیشتر کنید

 

بالای دیوارها را هم فراموش نکنید. این دیوارها با جعبه های چوبی مخصوص کاشت گل و گیاه پوشیده شده است. اگر آن منظره ای که می خواهید را ندارید، حریم خصوصی بیشتری مدنظرتان هست یا اینکه گل و گیاه بیشتری می خواهید، می توانید از این روش استفاده کنید.

 

8 راه کم هزینه برای جذاب کردن حیاط

 

این شکل از معماری حالتی زیبا به حیاط داده است. این مدل با چوب پوشیده شده و از گیاه ها و شاخه هایی که روی آن قرار دارد، محافظت می کند.

 

 

کمی صدا به حیاط اضافه کنید. خوشبختانه حیاط شما صدای پرنده ها و زنبورها را دارد، در غیر این صورت افزودن کمی صدای طبیعی برای روح و ذهن شما عالی است. صدای آب نه تنها آرامش بخش است، بلکه صداهای اذیت کننده مثل ترافیک را نیز کم می کند. پروژه های بزرگ ساختمانی اغلب دارای آب نما هستند، شما هم با گذاشتن فواره ای کوچک می توانید این مزیت را داشته باشید. این گلدان را به همین شکل طراحی کردند. خیلی از گلخانه ها اجزا یا ست کامل آن را می فروشند.

 

کمی صدا به حیاط اضافه کنید

 

اگر فضایی برای این کار ندارید یا صدای آب شما را اذیت می کند، زنگوله بادی می تواند جایگزین خوبی برای آن باشد. اینجا یکی را به درخت وصل کرده اند تا نمای تزئینی هم داشته باشد.

 

 

برای داشتن حریم خصوصی، جلوگیری از ورود نور آفتاب و زیبایی پرده نصب کنید. پرده ها در تضعیف نور زیاد خورشید بسیار موثر هستند، همچنین با ایجاد حریم خصوصی به شما راحتی بیشتری می بخشد. هنگام لزوم نیز می توانید آن را جمع کنید. از پارچه های مناسب برای فضای باز استفاده کنید. همچنین پایین آن سنگین باشد تا روزهایی که هوا طوفانی است، بلند نشود. بالای آن هم باید به جایی مستحکم وصل شود.

 

جلوگیری از ورود نور آفتاب و زیبایی پرده نصب کنید

 

پارچه های ظریف تر، حریم خصوصی کاملی ایجاد نمی کنند و نسبت به پارچه های سنگین نرم تر هستند. با اینکه جلوی باران و نور خورشید را نمی گیرند، اما از ورود حشرات جلوگیری می کنند و حسی زیبا و عاشقانه را به فضا می دهند.

 

پارچه های ظریف

 

از لامپ های رشته ای برای تغییری ارزان قیمت استفاده کنید. لامپ های رشته ای می تواند غمگین ترین فضاها را به فضایی شاد تبدیل کند. هزینه آن به تعداد لامپ ها، کیفیت آن ها و جنسشان بستگی دارد.

 

لامپ های رشته

 

من عاشق رشته هایی از فانوس های کاغذی هستم. درست است که کاغذ برای بیرون مناسب نیست اما شما می توانید فانوس هایی از جنس پلاستیک و با رنگ ها و شکل های مختلف پیدا کنید. برای عمر طولانی تر، از آن ها در فضاهای بسته استفاده کنید.

 

فانوس های کاغذی

 

رشته ای از پرچم هم خیلی جذاب است، چه تولد کسی باشد چه نباشد.

 

رشته ای از پرچم

 

فضا را شخصی سازی کنید. با کمی خلاقیت می توانید خودتان را با انتخاب گل ها، گیاهان و بوته ها معرفی کنید. این تیله های شیشه ای را با چسب به میله های آهنی چسبانده اند.

 

فضا را شخصی سازی کنید.

 

یکی از دوستان جنوبی یک درخت با بطری نشان داد که در بین جنوبی ها هم بسیار پرطرفدار بود. بطری ها روی شاخه های این درخت خشک شده قرار می گیرند. بنا به گفته افسانه های قومی، بطری ها روح های بدی که در شب سرگردان هستند را اسیر می کند. آبی لاجوردی یکی از پرطرفدارترین رنگ ها بین بطری هاست، البته سبز و سایر رنگ ها هم طرفداران خود را دارند. کتابی نیز در مورد درختانی با بطری منتشر شده که داستان های تاریخی و سنتی جالبی دارد.

 

داستان های تاریخی و سنتی

 

صاحب این حیاط برای نشان دادن علاقه اش به این هنر، دیوار را نقاشی کرده است.

 

نقاشی

 

اگر قصد دارید مدتی را در خانه تان بمانید، شیشه سنگ هایی که جمع کرده اید، صدف ها و یادگاری ها را حتما بخشی از حیاط و دکور خود قرار دهید.

 

صدف ها و یادگاری ها

 

بافت و طرح و رنگ خانه را خنثی نگه ندارید. مواد تکمیل کننده، سنگ فرش ها، حصارهای اطراف و ظاهر خانه رنگی خنثی دارند. بنابراین بدون طرح ها و رنگ های شاد، فضا بدون زرق و برق است و جذابیتی ندارد. این روزها فرش ها و قالیچه هایی که هم بیرون از خانه و هم داخل خانه می توان استفاده کرد.

 

بافت و طرح و رنگ خانه را خنثی نگه ندارید.

 

گذاشتن بالش یکی دیگر از راه های نشان دادن رنگ و زیبایی و طرح است، بدون هزینه و دردسر زیاد. در حقیقت اولین چیزی که توجهتان را اینجا جلب می کند، بالش ها هستند. حتی گاهی بالش ها، صندلی های سفت را نرم تر هم می کنند. اطمینان کسب کنید که جنس پارچه و داخل آن برای محیط باز مناسب باشد.

 

گذاشتن بالش

 

از چیزهایی که دارید دوباره استفاده کنید. انباری، زیر زمین و پارکینگ را کامل بگردید، شاید چیزهایی پیدا کنید که برای حیاط مناسب باشند. این پایه که الان گلدان ها را نگه می دارد قبلا برای گذاشتن شمع استفاده می شد.

 

از چیزهایی که دارید دوباره استفاده کنید

مجله آیلاهوم

رنگ های مستقل: هشت طاقچه و طبقه چشم نواز

رنگ های مستقل: هشت طاقچه و طبقه چشم نواز

طاقچه ها فضاهای کوچکی برای نگهداری یا نمایش اشیا هستند و فرصت مناسبی برای استفاده از یک رنگ دراماتیک...

هشت راهکار نورپردازی خلاقانه جهت آماده کردن غذا

هشت راهکار نورپردازی خلاقانه جهت آماده کردن غذا

تمام نکات موردنیاز برای داشتن نور کافی برای انجام کار و هم زمان پرت کردن حواس از فلورسنت ها را با دن...

پنج لایه یک آشپزخانه ی روشن

پنج لایه یک آشپزخانه ی روشن

 برای ساخت یک آشپزخانه کاربردی، سازگار و روشن، نورپردازی لایه ای ایجاد کنید. نورهای "انجام دادن" به...

راهنمای خرید هواسازهای خانگی

راهنمای خرید هواسازهای خانگی

اگر آلرژی یا آسم دارید یا اگر به آلودگی هوا حساس هستید، ممکن است به فکر خرید یک هواساز برای منزل تان...

پانزده ایده هوشمندانه برگرفته از انباری هایی که به زیبایی چیده شده اند

پانزده ایده هوشمندانه برگرفته از انباری هایی که به زیبایی چیده شده اند

انباری آذوقه، اسبِ کاری آشپزخانه محسوب می شود. این بخش از آشپزخانه به شما در زمان آماده کردن شام (یا...

چگونه یک سیستم تصفیه آب خانگی را انتخاب کنیم؟

چگونه یک سیستم تصفیه آب خانگی را انتخاب کنیم؟

کدام روش تصفیه آب برای شما بهتر است، از پارچ های تصفیه کوچک تا سیستم های سراسری منزل؟ تصفیه آب در خا...

نور آویز مناسب چطور باید باشد؟

نور آویز مناسب چطور باید باشد؟

چراغ های آویز شما در کجا و در چه ارتفاعی باید قرار داشته باشند؟ چراغ های آویز برای بسیاری از اتاق ها...

آشپزی با رنگ ها: پنج راه برای اضافه کردن رنگ آبی به آشپزخانه

آشپزی با رنگ ها: پنج راه برای اضافه کردن رنگ آبی به آشپزخانه

رنگ آبی پرطراوت است، چه در یک ترکیب غیرمنتظره باشد چه یک آبی ساده! موارد زیادی در طراحی آشپزخانه اید...