انباری آذوقه، اسبِ کاری آشپزخانه محسوب می شود. این بخش از آشپزخانه به شما در زمان آماده کردن شام (یا صبحانه یا نهار) کمک می کند و مواد غذایی را تازه و خنک نگه می دارد. اما مانند تمامی فضاهایی که کار طاقت فرسا در آن­ ها انجام می شود، ممکن است کمی (یا خیلی) بهم ریخته شود. از این فضاها که به زیبایی سازمان دهی شده اند، ایده بگیرید و از میان پانزده ایده ای که برای شما آماده شده، یکی را برای خود برگزینید و انبار مواد غذایی خود را سر و سامان دهید.

 

1- پشت درب

با قفسه بندی پشت درب انباری به نحوی که امکان نگهداری بطری ها و شیشه ها را داشته باشد، از فضای موجود بیشترین استفاده را داشته باشید. به منظور بیشترین استفاده از این فضای عالی در انباری، ادویه جاتی که بیشتر از بقیه مورد استفاده قرار می گیرد و مهم ترین مواد غذایی را در آن محل قرار دهید. بهترین قفسه های پشت درب آن هایی هستند که گاردریل محافظ دارند (مشابه آنچه در اینجا می بینید) تا اشیا هر بار که درب را باز و بسته می کنید، سقوط نکنند.

 

 پشت درب

 

2- انبار نوشیدنی ها

داشتن یک قفسه نوشیدنی که توانایی نگهداری از تعداد زیادی بطری نوشیدنی ها را داشته باشد، برای خبره های نوشیدنی ضروری است. قفسه های شخصی سازی شده نوشیدنی که در اینجا نشان داده شده، دارای نوعی از طراحی هندسی است که ظاهری چشمگیر دارد. در انبار خوراکی های خود یک یا دو قفسه نگهداری از نوشیدنی اضافه کنید تا بطری های مورد علاقه خود را دم دست داشته باشید.

 

2- انبار نوشیدنی ها

 

3- کشوهای برچسب خورده

کشوهای عمیق انباری می­ توانند اجناس زیادی را در خود جای دهند؛ اما به سرعت نیز به هم می ریزند. کشوهای خود را با استفاده از تقسیم کننده های کشو و برچسب زدن روی درب کشو (برچسب هایی که می توان چندین بار روی آن نوشت) مرتب کنید تا بدین ترتیب بدانید جای هر چیزی کجا است.

 

کشوهای برچسب خورده

 

4- مرکز فرماندهی

باید اعلامیه های مدرسه را جایی نگهداری کنید و نامه های دریافتی را در آرشیو خود داشته باشید ولی نمی خواهید این چیزها پیشخوان آشپزخانه را بهم بریزند. روی یکی از دیوارهای انباری، فضایی برای یک مرکز فرماندهی تمیز و مرتب ایجاد کنید. این دیوار باید یک بورد سوزنی، خورجین هایی برای نگهداری نامه و قلاب هایی برای آویزان کردن کلید داشته باشد و نیازی هم به داشتن یک انباری بسیار بزرگ ندارید تا این کار، شدنی باشد. می توانید این چیزها را پشت درب انباری آویزان کنید.

 

مرکز فرماندهی

 

5- تنگ های دهانه گشاد

شیشه های آب نبات که دارای دهانه گشاد هستند، برای مواد خشک که باید با پیمانه برداشت شده و اندازه گیری شوند، مناسب هستند. از این شیشه ها برای نگهداری غلات، چای فله، آرد و شیرینی استفاده کنید. به منظور اینکه این تُنگ ها کاربرد بیشتری داشته باشند، یک پیمانه فلزی با اندازه مناسب درون هر شیشه قرار دهید.

 

تنگ های دهانه گشاد

 

6- ظروف آهنربایی نگهداری ادویه

یافتن بهترین محل برای انبار کردن ادویه جات، همواره یک مشکل است. نگهداری ادویه جات پر استفاده در نزدیکی اجاق گاز کار راه انداز است ولی از آنجایی که ادویه جات باید در مکانی سرد و خشک نگهداری شده و برای مدت طولانی تازگی خود را حفظ کنند، انباری خوراکی ها انتخاب بهتری برای مقادیر متنابه کلکسیون ادویه شما است. با نصب یک قفسه مغناطیسی روی دیوار، فضای ارزشمند قفسه های مطبق خود را ذخیره کنید. فقط یادتان باشد که درب قوطی ها را برچسب بزنید تا در یک نگاه بتوانید تشخیص دهید در هر قوطی چه ادویه ای است.

 

ظروف آهنربایی نگهداری ادویه

 

7- ارتفاع دهنده ها و سطل ها

در یک انباری باریک، ارتفاع دهنده ها و سطل ها کمک بزرگی هستند تا بتوان مواد غذایی را جلو چشم نگه داشت و به راحتی آن ها را برداشت. در قفسه های عمیق از ارتفاع دهنده ها برای ردیف عقبی قوطی ها استفاده کنید. مواد غذایی را در دسته بندی های کلی گروه بندی کنید (مانند کیک پزی، صبحانه) و موارد مشابه را درون سطل های در باز نگهداری کنید.

 

ارتفاع دهنده ها و سطل ها

 

8- نردبان

اگر انباری شما باریک و مرتفع است، با استفاده از یک نردبان چرخدار مخصوص کتابخانه، از تمامی آن فضای عمودی بهره برداری کنید. بدین ترتیب، به راحتی می توانید نردبان را به محل مناسب حرکت داده و با بالا رفتن از آن چیزی را که نیاز دارید، از قفسه بردارید.

 

نردبان

 

9- کشوها و سبدهای بیرون کشیدنی

کابینت های عمیق در انبار مواد خوراکی قطعا بسیار بهم ریخته خواهند شد. از کشوها و سبدها و قفسه هایی که قابلیت بیرون کشیده شدن دارند، استفاده کرده تا به راحتی به چیزی که نیاز دارید، دسترسی داشته باشید؛ حتی اگر در عقب ترین نقطه باشد.

 

کشوها و سبدهای بیرون کشیدنی

 

10- صفحه گردان

آیا یک گوشه دردسرساز دارید که می خواهید از آن استفاده کنید؟ صفحات گردان راه خوبی هستند تا بتوان از گوشه های ناجور بیشتر استفاده کرد. اگر نمی خواهید که قفسه هایی به شکل صفحات گردان نصب کنید، همین قفسه های موجود خود را به حالت گردان درآورید و آن را بچرخانید.

 

صفحه گردان

 

11- رنگ شاخص

اگر چیزی که انبار مواد خوراکی شما کم دارد، استایل باشد، هیچ چیز بیشتر از رنگ نمی تواند آن را ارتقا دهد و از آنجایی که انبار مواد خوراکی فضایی کوچک و بسته است، می توانید با خیال راحت از رنگ های عجیب استفاده کنید و نگران غلبه رنگ نباشید. رنگی را انتخاب کنید که همواره دوست داشتید، روی دیوارها امتحان کنید ولی از این کار ترس داشتید؛ شاید قرمز جیغ، لاجوردی یا سورمه ای؟

 

رنگ شاخص

 

12- نورپردازی داخل انباری

شادی حاصل از این که می توانید چیزی را که دنبال آن هستید، مشاهده کنید، وصف ناپذیر است. اگر انباری خوراکی های شما مشکل نورپردازی دارد، با نصب چراغ های سقفی یا دیواری این مشکل برطرف می شود. کمک خواستن از یک برق کار در جایی که اثر مستقیم بر زندگی روزمره شما خواهد داشت، قطعا ارزشش را خواهد داشت و این که بتوانید سریعا چیزی را که به دنبال آن هستید، پیدا کنید؛ در زمانی که تلاش می کنید شام را سریعتر سر میز ببرید، قطعا مهم خواهد بود!

 

نورپردازی داخل انباری

 

13- قفسه کتاب های آشپزی

آیا در انباری مواد غذایی خود یک پنجره دارید؟ با نصب یک قفسه کتاب زیر آن پنجره و نگهداری کتاب های آشپزی مورد علاقه خود، بهترین استفاده را از این فضا داشته باشید. اگر دفترچه های دستور پخت یا مجله غذا هم دارید، می توانید در این محل آن ها را نگهداری کنید. بدین ترتیب، زمانی که برنامه شام را می ریزید، هر منبعی که باید به آن مراجعه کنید، در یک نقطه قرار دارد.

 

قفسه کتاب های آشپزی

 

14- انباری بدون انباری!

انباری مواد غذایی ندارید؟ مشکلی نیست. یک دیوار درون یا نزدیک آشپزخانه را تغییر کاربری داده و روی آن قفسه نصب کنید. در یک فضای باز، نظم و ترتیب حتی مهم تر نیز خواهد بود، پس حتما از سطل های مواد غذایی زیبا و ست تُنگ شیشه ای شفاف استفاده کنید تا همه چیز مرتب بماند.

 

انباری بدون انباری!

 

15- درب ریلی مزرعه

درب های طرح مزرعه از همیشه جذاب تر و محبوب تر شده اند اما این تنها دلیلی نیست که باید یکی از این درب ها را در انباری مواد غذایی خود داشته باشید. درب سنتی برای باز شدن روی پاشنه می چرخد که می تواند اثر منفی روی جریان آشپزخانه داشته باشد. در مقابل، درب مزرعه به طرفین می لغزد که آن را علی الخصوص برای انبار خوراکی ها مناسب می کند. خواه آشپزخانه شما کوچک باشد یا جادار، استفاده از درب مزرعه می تواند انتخابی شیک و هوشمندانه باشد.

 

درب ریلی مزرعه

مجله آیلاهوم

رنگ های مستقل: هشت طاقچه و طبقه چشم نواز

رنگ های مستقل: هشت طاقچه و طبقه چشم نواز

طاقچه ها فضاهای کوچکی برای نگهداری یا نمایش اشیا هستند و فرصت مناسبی برای استفاده از یک رنگ دراماتیک...

هشت راهکار نورپردازی خلاقانه جهت آماده کردن غذا

هشت راهکار نورپردازی خلاقانه جهت آماده کردن غذا

تمام نکات موردنیاز برای داشتن نور کافی برای انجام کار و هم زمان پرت کردن حواس از فلورسنت ها را با دن...

پنج لایه یک آشپزخانه ی روشن

پنج لایه یک آشپزخانه ی روشن

 برای ساخت یک آشپزخانه کاربردی، سازگار و روشن، نورپردازی لایه ای ایجاد کنید. نورهای "انجام دادن" به...

راهنمای خرید هواسازهای خانگی

راهنمای خرید هواسازهای خانگی

اگر آلرژی یا آسم دارید یا اگر به آلودگی هوا حساس هستید، ممکن است به فکر خرید یک هواساز برای منزل تان...

پانزده ایده هوشمندانه برگرفته از انباری هایی که به زیبایی چیده شده اند

پانزده ایده هوشمندانه برگرفته از انباری هایی که به زیبایی چیده شده اند

انباری آذوقه، اسبِ کاری آشپزخانه محسوب می شود. این بخش از آشپزخانه به شما در زمان آماده کردن شام (یا...

چگونه یک سیستم تصفیه آب خانگی را انتخاب کنیم؟

چگونه یک سیستم تصفیه آب خانگی را انتخاب کنیم؟

کدام روش تصفیه آب برای شما بهتر است، از پارچ های تصفیه کوچک تا سیستم های سراسری منزل؟ تصفیه آب در خا...

نور آویز مناسب چطور باید باشد؟

نور آویز مناسب چطور باید باشد؟

چراغ های آویز شما در کجا و در چه ارتفاعی باید قرار داشته باشند؟ چراغ های آویز برای بسیاری از اتاق ها...

آشپزی با رنگ ها: پنج راه برای اضافه کردن رنگ آبی به آشپزخانه

آشپزی با رنگ ها: پنج راه برای اضافه کردن رنگ آبی به آشپزخانه

رنگ آبی پرطراوت است، چه در یک ترکیب غیرمنتظره باشد چه یک آبی ساده! موارد زیادی در طراحی آشپزخانه اید...