اطلاعات و مطالب روز

هشت راه کم هزینه برای جذاب کردن حیاط

حتما محیط بیرون خانه شما هم بیشتر از اینکه جالب و جذاب باشد، کسل کننده است و شما هم انگیزه ای برای تغییر دادن آن ندارید. این هشت راه با هزینه کم، محیط را به راحتی جذاب و راحت تر می کند، چه فضای بزرگی داشته باشید چه کوچک.

 

میزهای دایره ای شکل انتخاب کنید. اگر خواستید برای بیرون میز و صندلی بخرید، میزهای دایره ای یا بیضی شکل را انتخاب کنید نه مربع یا مستطیل را. جا به جایی میزهای دایره ای شکل خیلی راحت تر است و بدون مشکلی می توان صندلی دیگری هم به آن اضافه کرد. هیچ کس دوست ندارد هنگام غذا خوردن گوشه میز نشسته باشد.

 

میزهای دایره ای شکل انتخاب کنید

 

تعداد دیوارها را بیشتر کنید. تمرکز اکثر باغ ها روی سطح زمین است، در صورتی که دیوارها و حصارها هم موقعیت طراحی و زیباسازی بسیار خوبی دارند. صاحب این حیاط از صندوق پستی استفاده دیگری کرده و در آن گل و گیاه کاشته است. این استفاده ای عالی از فضا در حیاط های کوچک است.

 

تعداد دیوارها را بیشتر کنید

 

بالای دیوارها را هم فراموش نکنید. این دیوارها با جعبه های چوبی مخصوص کاشت گل و گیاه پوشیده شده است. اگر آن منظره ای که می خواهید را ندارید، حریم خصوصی بیشتری مدنظرتان هست یا اینکه گل و گیاه بیشتری می خواهید، می توانید از این روش استفاده کنید.

 

8 راه کم هزینه برای جذاب کردن حیاط

 

این شکل از معماری حالتی زیبا به حیاط داده است. این مدل با چوب پوشیده شده و از گیاه ها و شاخه هایی که روی آن قرار دارد، محافظت می کند.

 

 

کمی صدا به حیاط اضافه کنید. خوشبختانه حیاط شما صدای پرنده ها و زنبورها را دارد، در غیر این صورت افزودن کمی صدای طبیعی برای روح و ذهن شما عالی است. صدای آب نه تنها آرامش بخش است، بلکه صداهای اذیت کننده مثل ترافیک را نیز کم می کند. پروژه های بزرگ ساختمانی اغلب دارای آب نما هستند، شما هم با گذاشتن فواره ای کوچک می توانید این مزیت را داشته باشید. این گلدان را به همین شکل طراحی کردند. خیلی از گلخانه ها اجزا یا ست کامل آن را می فروشند.

 

کمی صدا به حیاط اضافه کنید

 

اگر فضایی برای این کار ندارید یا صدای آب شما را اذیت می کند، زنگوله بادی می تواند جایگزین خوبی برای آن باشد. اینجا یکی را به درخت وصل کرده اند تا نمای تزئینی هم داشته باشد.

 

 

برای داشتن حریم خصوصی، جلوگیری از ورود نور آفتاب و زیبایی پرده نصب کنید. پرده ها در تضعیف نور زیاد خورشید بسیار موثر هستند، همچنین با ایجاد حریم خصوصی به شما راحتی بیشتری می بخشد. هنگام لزوم نیز می توانید آن را جمع کنید. از پارچه های مناسب برای فضای باز استفاده کنید. همچنین پایین آن سنگین باشد تا روزهایی که هوا طوفانی است، بلند نشود. بالای آن هم باید به جایی مستحکم وصل شود.

 

جلوگیری از ورود نور آفتاب و زیبایی پرده نصب کنید

 

پارچه های ظریف تر، حریم خصوصی کاملی ایجاد نمی کنند و نسبت به پارچه های سنگین نرم تر هستند. با اینکه جلوی باران و نور خورشید را نمی گیرند، اما از ورود حشرات جلوگیری می کنند و حسی زیبا و عاشقانه را به فضا می دهند.

 

پارچه های ظریف

 

از لامپ های رشته ای برای تغییری ارزان قیمت استفاده کنید. لامپ های رشته ای می تواند غمگین ترین فضاها را به فضایی شاد تبدیل کند. هزینه آن به تعداد لامپ ها، کیفیت آن ها و جنسشان بستگی دارد.

 

لامپ های رشته

 

من عاشق رشته هایی از فانوس های کاغذی هستم. درست است که کاغذ برای بیرون مناسب نیست اما شما می توانید فانوس هایی از جنس پلاستیک و با رنگ ها و شکل های مختلف پیدا کنید. برای عمر طولانی تر، از آن ها در فضاهای بسته استفاده کنید.

 

فانوس های کاغذی

 

رشته ای از پرچم هم خیلی جذاب است، چه تولد کسی باشد چه نباشد.

 

رشته ای از پرچم

 

فضا را شخصی سازی کنید. با کمی خلاقیت می توانید خودتان را با انتخاب گل ها، گیاهان و بوته ها معرفی کنید. این تیله های شیشه ای را با چسب به میله های آهنی چسبانده اند.

 

فضا را شخصی سازی کنید.

 

یکی از دوستان جنوبی یک درخت با بطری نشان داد که در بین جنوبی ها هم بسیار پرطرفدار بود. بطری ها روی شاخه های این درخت خشک شده قرار می گیرند. بنا به گفته افسانه های قومی، بطری ها روح های بدی که در شب سرگردان هستند را اسیر می کند. آبی لاجوردی یکی از پرطرفدارترین رنگ ها بین بطری هاست، البته سبز و سایر رنگ ها هم طرفداران خود را دارند. کتابی نیز در مورد درختانی با بطری منتشر شده که داستان های تاریخی و سنتی جالبی دارد.

 

داستان های تاریخی و سنتی

 

صاحب این حیاط برای نشان دادن علاقه اش به این هنر، دیوار را نقاشی کرده است.

 

نقاشی

 

اگر قصد دارید مدتی را در خانه تان بمانید، شیشه سنگ هایی که جمع کرده اید، صدف ها و یادگاری ها را حتما بخشی از حیاط و دکور خود قرار دهید.

 

صدف ها و یادگاری ها

 

بافت و طرح و رنگ خانه را خنثی نگه ندارید. مواد تکمیل کننده، سنگ فرش ها، حصارهای اطراف و ظاهر خانه رنگی خنثی دارند. بنابراین بدون طرح ها و رنگ های شاد، فضا بدون زرق و برق است و جذابیتی ندارد. این روزها فرش ها و قالیچه هایی که هم بیرون از خانه و هم داخل خانه می توان استفاده کرد.

 

بافت و طرح و رنگ خانه را خنثی نگه ندارید.

 

گذاشتن بالش یکی دیگر از راه های نشان دادن رنگ و زیبایی و طرح است، بدون هزینه و دردسر زیاد. در حقیقت اولین چیزی که توجهتان را اینجا جلب می کند، بالش ها هستند. حتی گاهی بالش ها، صندلی های سفت را نرم تر هم می کنند. اطمینان کسب کنید که جنس پارچه و داخل آن برای محیط باز مناسب باشد.

 

گذاشتن بالش

 

از چیزهایی که دارید دوباره استفاده کنید. انباری، زیر زمین و پارکینگ را کامل بگردید، شاید چیزهایی پیدا کنید که برای حیاط مناسب باشند. این پایه که الان گلدان ها را نگه می دارد قبلا برای گذاشتن شمع استفاده می شد.

 

از چیزهایی که دارید دوباره استفاده کنید

بیست و هشت پروژه فضای آزاد که همه باید بشناسند

بیست و هشت پروژه فضای آزاد که همه باید بشناسند

20 آبان 1397

در این مقاله یاد می­ گیرید چطور جلای عرشه چوبی را تجدید کنید، یک فواره در باغچه خود بسازید، یک کپر درست کنید و بسیاری کارهای دیگر. کارهای بسیاری وجود دارد که می­ تواند فضای روباز را جذاب­تر کند؛ اما دانستن اینکه چطور آن کارها را انجام دهید، داستان دیگری است. با چه کسی تماس می گیرید؟ چقدر هزینه خواهد داشت؟ نگران نباشید. این مقاله را به عنوان یک راهنمای همه جانبه درباره 28 پروژه فوق العاده که می­ تواند...

هشت راه کم هزینه برای جذاب کردن حیاط

هشت راه کم هزینه برای جذاب کردن حیاط

09 خرداد 1397

حتما محیط بیرون خانه شما هم بیشتر از اینکه جالب و جذاب باشد، کسل کننده است و شما هم انگیزه ای برای تغییر دادن آن ندارید. این هشت راه با هزینه کم، محیط را به راحتی جذاب و راحت تر می کند، چه فضای بزرگی داشته باشید چه کوچک. میزهای دایره ای شکل انتخاب کنید. اگر خواستید برای بیرون میز و صندلی بخرید، میزهای دایره ای یا بیضی شکل را انتخاب کنید نه مربع یا مستطیل را. جا به جایی...

هر اطلاعاتی در مورد چمن مصنوعی را از متخصصان بخواهید

هر اطلاعاتی در مورد چمن مصنوعی را از متخصصان بخواهید

29 فروردين 1397

ممکن است چمن مصنوعی انتخاب اول ما برای حیاطی ایده آل نباشد اما شاید بد نباشد که آن را هم در نظر بگیریم. پس از گذشت سال ها و حفظ جایگاه های ورزشی، چمن مصنوعی به طور قابل توجهی تکامل یافته و به شکلی باور نکردنی، واقعی و متنوع به نظر می رسد. در اینجا دو طراح فضای سبز به مزایا و جزئیات کاربردی نصب و نگهداری چمن مصنوعی می پردازند. چرا چمن مصنوعی انتخاب کنیم؟ بدون شک چمن مصنوعی...

مبلمان بسیار زیبایی که دوست دارید آن ها را داخل خانه هم قرار دهید

مبلمان بسیار زیبایی که دوست دارید آن ها را داخل خانه هم قرار دهید

09 اسفند 1396

هوای تابستان متغیر است اما اگر صندلی های بیرون را به درستی انتخاب کنید، می توانید بقیه سال آن ها را در خانه قرار دهید. به این صندلی های انتخاب شده نگاه کنید؛ این ها ارزش قرار گرفتن در خانه را دارند. پس کافی است که حواستان به پیش بینی آب و هوا باشد. صندلی های آکاپولکو طرح این صندلی ها برای همه جا هست؛ بیرون، داخل و هر جایی که بخواهید. رنگ های گرمی که دارد، حس شادی و...

خلاقانه ترین مکان ها برای زندگی حیوانات خانگی

خلاقانه ترین مکان ها برای زندگی حیوانات خانگی

28 دی 1396

حیوانات خانگی فقط حیواناتی نیستند که با ما زندگی می کنند. آن ها عضوی از خانواده ما هستند و راه زیادی است تا مطمئن شویم که غذای مناسبی می خورند، ورزش می کنند و به اندازه کافی راحت هستند یا نه. با هم چندین خانه کوچک که توسط شما برای حیواناتتان ساخته شده را می بینیم. آیا قسمتی از منزل خودتان را به حیوانات اختصاص داده اید؟ می خواهیم ببینیم قسمتی که به دوست پشمالوی خود اختصاص داده اید چطور...

اگر کمی به باغبانی علاقه داشته باشید، به این هفده مورد خواهید رسید

اگر کمی به باغبانی علاقه داشته باشید، به این هفده مورد خواهید رسید

12 مهر 1396

باغبانی راهی دوست داشتنی برای سپری کردن یک بعدازظهر آفتابی است، به خصوص زمانی که بین گل ها قدم می زنید. اما برای کسانی مثل ما که عاشق باغچه خود هستند، کمی فراتر از این است. احساس می کنید بین شما و باغچه تان یک رابطه احساسی وجود دارد که باعث شادی و افتخار شماست. اگر چنین است، ببینید چند مورد را می توانید به این مسئله ربط دهید: 1- هرچیزی که می بینید، می تواند برای باغ مفید باشد....

گردش در پارک: پارک دایناسورهای کوچک متعلق به پسری سه ساله

گردش در پارک: پارک دایناسورهای کوچک متعلق به پسری سه ساله

08 شهریور 1396

سیمون ارچارد طراحی است که در باغ های زیادی سرتاسر لندن کار کرده، اما وقتی از او خواسته شد بر روی این تکه زمین کار کند، به این نتیجه رسید که با چالش برانگیزترین مخاطب رو به رو است: پسر سه ساله اش فینلی. او می گوید: این کوچک ترین باغی بود که کار کردم و همچنین سختگیرترین مشتری را داشتم. ساکنین باغ: خانواده دایناسورهای مینیاتوری مکان: لندن اندازه باغ: کوچک طراح: سیمون ارچارد ارچارد می گوید: مشتری من در...

ده ایده کم هزینه برای زیباسازی فضاهای باز در تابستان

ده ایده کم هزینه برای زیباسازی فضاهای باز در تابستان

18 تیر 1396

این ایده های آسان و کم هزینه می توانند سبک باغچه و حیاط شما را تغییر دهند و فضای باز منزل شما را لذت بخش تر کند. تا زمانی که شما وقت و پول کافی داشته باشید، نوسازی و زیباسازی فضاهای باز، کاری بسیار آسان خواهد بود. پیشنهاد ما این است: عجله کنید. ایده های بسیاری وجود دارد که شما می توانید به آسانی حیاط منزل خود را زیبا کنید که تغییرات به سزایی را در ظاهر فضای باز شما...

زیباسازی حیاط های بهاری؛ شومینه یا گودال آتش درست کنید

زیباسازی حیاط های بهاری؛ شومینه یا گودال آتش درست کنید

09 تیر 1396

با اضافه کردن شومینه و آتش، حیاطتان را مکانی برای جذب افراد کنید! بیش از هر وسیله دیگری که فکر کنید، شومینه، گودال و یا فضایی برای آتش، حیاط را برای افراد جذاب تر می کند. این قسمت به راحتی تبدیل به کانون می شود و دوستان و فامیل را جذب پرتوهای طلایی آتش می کند. چه رویای شما شامل کودکانی در حال گرم کردن خوراکی روی آتش باشد و چه استراحت با لیوانی نوشیدنی در مقابل شومینه، مطمئنا تجهیزات...

طراحی مدرن حیاط برای خانه های مدرن

طراحی مدرن حیاط برای خانه های مدرن

09 تیر 1396

حیاطتان را به زیباترین شکل به معماری خانه، متصل کنید! در سال 1938، کریستوفر تونارد؛ محوطه ساز انگلیسی و طراح حیاط و نویسنده کتاب "محوطه های مدرن" و حامی سرسخت کارکردگرایی در طراحی، نوشته است: خانه مدرن، حیاطی مدرن می خواهد و اکثر حیاط های امروزی این چنین نیستند. در آن زمان، اولین خانه ها با سبک بین المللی در انگلیس ساخته شد، خانه هایی با سنگ های سفید و بسیار زیبا اما حیاط اطراف آن ها هنوز همان حالت...

زندگی پاسیو؛ مستقیم به بیرون قدم بگذارید

زندگی پاسیو؛ مستقیم به بیرون قدم بگذارید

26 خرداد 1396

چگونه مستقیم از درون خانه به پاسیو یا ایوان برویم به گونه ای که تقریبا متوجه ورودی نشویم؟! برای ایجاد یک راه انتقال نزدیک و یکسره از داخل خانه به بیرون، نیاز به چند مورد است. اول از همه شما نیاز به دیواری بزرگ از درهای شیشه ای دارید که بین دو طرف دیوار شفافیت بصری ایجاد کند. دوم درهای شیشه ای باید عریض و بلند باشند تا در زمانی که آب و هوا این امکان را بدهد، ورودی شما...

چطور محیط نشیمن بیرونی، شما را برای خارج شدن از خانه ترغیب می کند؟

چطور محیط نشیمن بیرونی، شما را برای خارج شدن از خانه ترغیب می کند؟

23 خرداد 1396

می توانید بین این ده مدل حیاط، ایوان و بالکن های جذاب، فضای مورد علاقه خودتان را پیدا کنید. بدون اتلاف وقت به سراغ محیط نشیمن بیرونی و خاصی می رویم؛ میز و تعدادی صندلی زیر ایوانی سایه دار، سالنی رو به حیاط، تعدادی صندلی دور منقل آتش. اگر در حال حاضر محیطی برای نشستن در بیرون از ساختمان دارید و یا به فکر اضافه کردن چنین جایی به حیاط پشتی و یا ایوان هستید، می توانید آن را با...

خانه ای سبز؛ استفاده از چمن مصنوعی در فضای داخلی و خارجی خانه

خانه ای سبز؛ استفاده از چمن مصنوعی در فضای داخلی و خارجی خانه

30 بهمن 1395

چمن مصنوعی قابلیت نصب و اجرا در پاسیو دیوارها، اتاق نشیمن و سایر وسایل خانه را دارد؛ استایل جدیدی به خانه شما می دهد و با رنگ براق و سبزش، طراوت و شادابی را به فضای خانه شما باز می گرداند. به عنوان یکی از ابزارهای مدرن در طراحی فضاهای مختلف، در این مقاله به ذکر موارد استفاده از آن می پردازیم. 1- اثر هنری: شاید با دیدن این پنل های چمن مصنوعی روی دیوار، برایتان این سوال مطرح شود...

چمن مصنوعی در دنیای امروز و کاربردهایش

چمن مصنوعی در دنیای امروز و کاربردهایش

12 بهمن 1395

آیا وقت آن نرسیده که به چمن مصنوعی بیش تر فکر کنیم و در انتخاب هایمان آن را لحاظ کنیم؟ با پیشرفت تکنولوژی و بهبود کیفیت و شکل ظاهری، چمن مصنوعی موجود در بازار رفته رفته راه خود را به خانه ها و حیاط ها پیدا کرده اند در اینجا نگاهی می اندازیم به مزایای استفاده از این نوع چمن ها و طریقه نصب آن. امروزه استفاده از چمن مصنوعی تنها به زمین های فوتبال و گلف محدود نمی شود....

ایده های جالب برای نصب پرده در فضاهای بیرونی

ایده های جالب برای نصب پرده در فضاهای بیرونی

19 دی 1395

نصب پرده در فضاهای بیرونی مثل آلاچیق، راه سریع و نسبتا کم هزینه ای است که از طریق آن می توانید به فضاهای بیرونی خانه تان سبک دهید و آن را شیک تر کنید. انتخاب نوع پارچه و رنگ آن و استفاده از رنگ های خنثی یا تند همه در نهایت بسته به مدل و سبکی است که پرده ها را آویزان می کنید. مدل آویزان کردن این پرده ها و نصب آن ها در نتیجه نهایی کار، تاثیر زیادی...

سنگ فرش‏ های سبز

سنگ فرش‏ های سبز

04 دی 1395

سنگ فرش های سازگار با محیط زیست و چشم نواز با پوشش خزه یا شاخ و برگ درخت ها در فضای خالی میانی سنگ فرش، فضای دلنشین و آرامش بخشی را در حیاط خانه شما ایجاد می کنند. پاسیوهایی که در آن جریان آب وجود دارد، علاوه بر تأثیرگذاری محیطی، از لحاظ زیبایی شناسی نیز بسیار مورد توجه قرار دارند. اگر شخصا به دنبال ایجاد فضایی سازگار با محیط زیست و بدون آلودگی هستید، این نوع پاسیوها بهترین انتخاب هستند....