چمن مصنوعی

چمن مصنوعی نوعی کفپوش است که به نسبت چمن طبیعی استقامت و دوام بیشتری دارد. به علت تشابه رنگی با چمن طبیعی، آن را چمن مصنوعی نام گذاری کرده اند. این چمن متراکم تر و مقاوم تر از چمن طبیعی است و مشکل رشد تخم چمن در زمین‌ های غیرحاصلخیز را نیز حل نموده است. انواع مختلف چمن مصنوعی، در فروشگاه اینترنتی آیلاهوم موجود است.

 

چمن مصنوعی مدل گرین 20چمن مصنوعی مدل کانیه

 

موارد کاربرد چمن مصنوعی:

در کشورهای اروپایی که سرما باعث عدم رشد چمن می شود و در کشورهای نزدیک استوا که گرمای بیش از حد باعث از بین رفتن چمن معمولی می شود، استفاده از چمن مصنوعی گزینه بسیار مناسبی است. چمن مصنوعی به طور کلی در دو زمینه چمن مصنوعی ورزشی و چمن مصنوعی تزئینی، مورداستفاده می‌ باشد.‏ کاربرد چمن های مصنوعی در اطراف استخرها، بین سنگ های حیاط، حیاط مهدکودک ها و زمین بازی بچه ها، تراس خانه، حیاط خانه، زمین های فوتبال، زمین های تنیس، فضاهای شهری، پارک ها و... است.

 

چمن مصنوعی مدل آمپلچمن مصنوعی مدل زیتون

 

ساختار چمن مصنوعی:

برای ساخت چمن مصنوعی از پلیمرهایی مانند پلی اتیلن در گریدهای مختلف و پلی پروپیلن یا آمیزه ای از آن ها ‏استفاده می شود. شناسایی پلیمر خوب برای یک چمن مصنوعی از اهمیت خاصی برخوردار است. با توجه به اینکه ‏هنگام ساخت پلیمرهای تجاری، مواد اکسید شده ای به وجود می آید که در موقع مصرف باعث تخریب پلیمرها می شوند، ‏به طور معمول در فرمول بندی ساخت پلیمرها از مواد پایدار کننده مانند آنتی اکسیدانت، پایدار کننده نوری و حرارتی ‏نسبت به شرایط محیطی و با توجه به شرایط مصرفی محصول، استفاده می شود.

 

چمن مصنوعی مدل بریزچمن مصنوعی مدل فاین

 

مزایای چمن مصنوعی:

1- عئم نیاز به ماشین چمن زنی

2- نیاز به نظافت و کاشت مجدد نخواهید داشت.

3- به راحتی قابل نصب است تا جایی که خودتان می توانید آن را نصب کنید.

4- عدم وجود کرم ها و حشرات که زیر چمن طبیعی رشد می کنند.

5- کاهش قابل توجه مصرف آب

 

چمن مصنوعی مدل مانا 25چمن مصنوعی مدل مانا 35