دستگاه تصفیه هوا

با توجه ‌به رشد شهرنشینی و افزایش آلاینده‌ های ناشی از دود کارخانه ‌ها و وسایل نقلیه، ساکنان شهرهای بزرگ با مشکلی به نام آلودگی هوا دست ‌و پنجه نرم می ‌کنند. این مشکل در فصول سرد سال به ‌دلیل بروز پدیده ‌ای به نام وارونگی، حادتر می ‌شود و تنفس را برای افراد سخت ‌تر می ‌کند؛ به ‌طوری‌ که باعث بروز مشکلات تنفسی می ‌شود. در چنین شرایطی، توجه به سلامت هوایی که تنفس می ‌کنیم، بیش ‌از پیش اهمیت می ‌یابد. از آنجا که به‌ طور معمول هر فرد بیش از نیمی از یک شبانه‌ روز را در منزل به سر می ‌برد، عاقلانه است که برای بهبود سلامت هوا در منزل چاره‌ ای اندیشیده شود. دستگاه‌ های تصفیه‌ هوا راهکاری برای بهبود کیفیت هوا در منازل به‌ شمار می‌آیند. این دستگاه ‌ها انواع مختلفی دارند که هر کدام مصارف، مزایا و معایب خاص خود را دارند که هنگام خرید باید مورد توجه قرار گیرند.

 

در محیط خانه علاوه‌ بر آلاینده‌ های موجود در هوا، پرز فرش، بوی غذا، پرهای ریز پرنده‌ خانگی، بوی رنگ، دود سیگار و گرد و خاک نیز می ‌توانند وجود داشته باشند که هر کدام از آن ‌ها امکان بروز مشکلاتی مانند آسم و آلرژی و میگرن را افزایش می‌ دهند.

 

نکات مهم در انتخاب دستگاه تصفیه هوا:

- فضای پوشش تصفیه هوا: فضای پوشش، مقدار فضایی است که قصد دارید هوای آن را تصفیه کنید. این موضوع در واقع مهم ‌ترین موردی است که باید مد نظر قرار گیرد.

- نرخ تحویل: نرخ تحویل در واقع به شما می‌ گوید چه مقدار هوای تصفیه‌ شده از دستگاه خارج می‌ شود و سرعت عملکرد دستگاه چقدر است. هرچه نرخ تحویل بالاتر باشد، ظرفیت تصفیه‌ دستگاه نیز بالاتر است.

- تهویه در ساعت: مشخص می ‌کند که دستگاه تصفیه‌ در هر ساعت چند بار موفق به تصفیه‌ کامل هوای اتاق می ‌شود.