قفل هوشمند (دیجیتال)

قفل هوشمند (قفل دیجیتال) وسیله الکترونیکی جهت حفاظت از درب ورودی ساختمان ها می باشد که توسط فناوری های Wi-Fi و بلوتوث به کاربران این اجازه را می دهد که با ارسال سیگنال های امن و کلیدهای دیجیتالی، از طریق برنامه نصب شده بر روی گوشی های هوشمند، کامپیوتر و هر وسیله دیگر با امکان اتصال به Wi-Fi و بلوتوث، قفل درب ورودی ساختمان را از راه دور کنترل و آن را باز و بسته نمایند. 

 

مزایای استفاده از قفل هوشمند (قفل دیجیتال):

قفل هوشمند علاوه بر افزایش میزان امنیت خانه ها و اماکن تجاری، آسایش و راحتی در رفت و آمد را نیز برای کاربران فراهم می آورد. به راحتی می توان از هر جای دنیا و هر زمان که نیاز بود، درب را برای مراجعه کنندگان باز نمود. همچنین توسط گوشی هوشمند می توان ورود و خروج افراد مختلف را کنترل و در صورت نیاز سطح دسترسی متفاوت و قابل برنامه ریزی برای افراد مختلف تعریف نمود. ثبت ورود و خروج نیز از دیگر ویژگی های قفل هوشمند می باشد که در صورت لزوم با مراجعه به تاریخ موردنظر، می توان از آن استفاده نمود.

 

ویژگی های قفل هوشمند (قفل دیجیتال):

قفل هوشمند (قفل دیجیتال) دارای ویژگی ها و قابلیت های منحصر به فردی می باشد که قفل های قدیمی و مکانیکی قادر به انجام آن نمی باشند. به عنوان مثال با استفاده از گوشی هوشمند و سایر روش های دسترسی از جمله رمز، کارت و اثر انگشت، دیگر نیازی به استفاده از کلید مکانیکی نمی باشد. علاوه بر آن تمام مشکلات ناشی از حضور نداشتن شما در منزل مانند پشت درب ماندن اعضای خانواده و دوستان، احتمال باز بودن درب منزل و... با استفاده از کنترل از راه دور قفل هوشمند، برای همیشه از بین می رود.

می توان در صورت لزوم از رمز یک بار مصرف جهت باز نمودن درب استفاده نمود. این رمز برای افراد خاص مانند مهمانان، نظافت چی و... جهت جلوگیری از پشت درب ماندن آن ها در صورت حضور نداشتن در منزل، مورد استفاده قرار می گیرد. بلافاصله پس از استفاده از این رمز و باز نمودن درب، به صورت خودکار از حافظه قفل پاک می گردد.

با فعال کردن مکانیزم قفل اتوماتیک در قفل هوشمند (قفل دیجیتال)، پس از بسته شدن درب، قفل به صورت خودکار بسته می شود. به این ترتیب نگرانی بابت اطمینان از بسته بودن درب از بین می رود.

قفل هوشمند (قفل دیجیتال) مجهز به سیستم های امنیتی منحصر به فردی می باشد که با به صدا در آوردن آلارم به کاربران برای مقابله با حادثه هشدار می دهد. همچنین امکان ارسال خودکار پیام هشدار به تلفن همراه و مراکز امنیتی و پلیس در صورت حضور نداشتن در منزل وجود دارد.

 

منبع انرژی قفل هوشمند (قفل دیجیتال):

تمامی مدل های قفل هوشمند (قفل دیجیتال) منبع انرژی خود را از باتری های قلمی AA و بدون نیاز به سیم کشی داخلی برق، تامین می نمایند. به این ترتیب خطرات ناشی از قطع شدن اتصالات برقی و از دست رفتن قفل از بین می رود. در صورت تمام شدن باتری قفل و از کار افتادن آن نیز می توان از منبع تغذیه اضطراری استفاده نمود.