فرش فانتزی

فرش فانتزی با برخورداری از تنوع رنگ، پاسخگوی نیاز هر کسی می باشد؛ به طوری که افراد می توانند بسته به سلیقه و هماهنگ با دکوراسیون منزل خود هر یک از آن ها را خریداری نمایند. فرش فانتزی همانند انواع دیگر فرش ها طرفداران مختص به خود را دارد. برای تولید فرش فانتزی اغلب از رنگ های شاد، براق و به صورت برجسته استفاده می شود و همین عاملی است برای اینکه طرفداران و علاقه مندان زیادی را به سمت خود جذب کند. به کارگیری رنگ های شاد و روشن در ترکیب رنگ فرش فانتزی موجب ایجاد جذابیت زیبایی بیشتری در فضای خانه می شود.

 

هر یک از انواع مختلف از فرش های ایرانی، زیبایی مختص خود را دارد و به همین جهت نمی توان آن ها را از حیث زیبایی باهم مقایسه کرد. باید این نکته را متذکر شد که در تولید فرش فانتزی از رنگ های خنثی نیز استفاده می شود اما اغلب سعی بر این است که در تولید آن ها از رنگ ها شادی مانند قرمز، سرخابی و زرد استفاده شود. در واقع فرش های فانتزی به واسطه همین رنگ های شاد شناخته می شوند.

 

همچنین در تولید فرش فانتزی سعی شده است تا از طرح های ساده تر با خوانایی بیشتر استفاده شود. برخلاف فرش های سنتی در طراحی فرش های فانتزی و مدرن از طرح های ریز استفاده نشده است  بلکه برای طراح آن ها از اشکال درشت استفاده شده است. طرح های به کار رفته در فرش فانتزی غالبا از اشکال هندسی ساده مانند مربع، مستطیل، دایره و ترکیب این اشکال با هم تشکیل شده است. فرش فانتزی را تحت عنوان فرش مدرن نیز می شناسند و اغلب برای دکوراسیون خانه هایی مدرن استفاده می شود.

 

در طراحی فرش های سنتی از طرح های مربوط به جغرافیای همان منطقه استفاده شده است به گونه ای که می توان از طریق طرح به کار رفته بر روی آن ها به محل تولید این فرش پی برد اما فرش مدرن یا فانتزی طرح و نقش مخصوصی ندارد و وجه تمایز آن ها با هم به دلیل رنگ به کار رفته در آن ها است به طوری که اشکال به کار رفته در آن ها از طریق رنگ های متفاوت از هم جدا می شوند.

 

امروزه با توجه به اینکه همه چیز در حال مدرن شدن است، موضوع فرش نیز از این قاعده مستثنی نیست. با گذشت زمان طرفداران فرش های فانتزی یا مدرن نیز بیشتر می شود. همان طور که می دانید تاریخچه تولید فرش به چند صد سال قبل باز می گردد اما با توجه به اینکه همه چیز به سمت مدرنیته شدن پیش می رود، فرش نیز دچار تحولات و دگرگونی های زیادی شده است.

 

مشخصات فرش فانتزی:

- امکان سفارش در ابعاد دلخواه

- امکان سفارش طرح دلخواه (عکس عروس و داماد، عکس کودک، خانوادگي، لوگو، محصول و...)

- ضد حساسیت

- صد در صد پلی استر

- صد در صد قابل شست و شو