پانل چرمی

دیوارها یکی از عناصر اصلی منازل هستند. اینکه چه نوع پوششی برای دیوارهای خانه خود انتخاب کنید، نیازمند نکاتی مانند نوع کاربری فضا، میزان بودجه، سبک مبلمان و نقش دیواری که قصد پوشش آن را دارید، می باشد. دیوارپوش ‌های متنوعی در بازار وجود دارند که شما می‌توانید مناسب با سلیقه و کاربری‌ تان، یکی را انتخاب کنید. پانل های دیوارپوش چرمی از جمله این موارد است. امروزه از مواد و مصالح مختلفی در طراحی دکوراسیون داخلی فضاهای مختلف استفاده می شود و نمی توان تاثیر زیادی که مواد جدید روی دکوراسیون داخلی می گذارند را نادیده گرفت. زیرا هر چه از مواد بیشتری در فضاهای مختلف استفاده شود، بدون تردید محیطی با کیفیت بالاتر و زیباتر ایجاد می شود. چرم از جمله متریالی است که در فضاسازی نقش بسیار مهمی دارد. انواع مختلف طرح های پانل چرمی، در فروشگاه اینترنتی آیلاهوم موجود است.

 

پانل دیوارپوش چرمی طرح Trigonپانل دیوارپوش چرمی طرح Destiny

 

مشخصات پانل دیوارپوش چرمی:

چرم قابل استفاده در پانل های دیوارپوش چرمی هم به صورت طبیعی و هم به صورت سینتتیک می باشد و دارای رنگ های متنوعی بوده که به راحتی با دکوراسیون داخلی فضاهای مختلف همخوانی داشته و می توان از آن برای طراحی فضاهای مختلف استفاده نمود. پانل دیوارپوش چرمی بر روی یک سطح صاف و یکنواخت چسبانده می شود و در صورتی که سطح ناهمواری وجود داشته باشد، با کمک MDF خام می توان سطح یکنواختی را ایجاد کرده و دیوارپوش های چرمی را روی آن ها چسباند.

 

پانل دیوارپوش چرمی طرح Crazy Diamond 2پانل دیوارپوش چرمی طرح Coco Chanel

 

ویژگی پانل دیوارپوش چرمی:

این نوع پانل ها جایگزین مناسبی برای کاغذ دیواری بوده و می توان از آن ها برای پوشش دیوارهای داخلی ساختمان استفاده نمود. تنوع رنگ و طرح در دیوارپوش های چرمی بسیار بالاست و با وجود اینکه قابلیت شستشو دارند اما پایداری خود را حفظ می کنند. چند نمونه از رنگ های مورد استفاده در این نوع پانل در تصویر زیر آمده است.

یکی از مهم ترین ویژگی های پانل دیوارپوش چرمی، قابلیت برداشت و نصب مجدد در مکان دیگری می باشد و این مزیت برای افرادی که در خانه های استیجاری زندگی می کنند، بسیار اهمیت دارد و چون نحوه نصب آن ها کار راحتی می باشد، باعث صرفه جویی در زمان و هزینه می شود.

پانل های دیوارپوش چرمی به دلیل فرم و نوع مواد سازنده آن ها، عایق بسیار مناسبی در مقابل حرارت و صوت هستند و می توان از آن ها به عنوان دیوارپوش های دکوراتیو و کاربردی استفاده نمود و معمولا برای جلوگیری از ورود صدا به داخل محیط نیز از آن ها استفاده می شود تا افراد بتوانند در یک محیط آرام، به کار خود ادامه دهند.

 

کالیته رنگپانل دیوارپوش چرمی طرح Arch

 

مکان های قابل استفاده از پانل های چرمی:

از دیوارپوش‌ چرمی می‌توانید روی تمام دیوارهای منزل استفاده کنید اما به دلیل اینکه چرم از نظری بصری سنگین و گیراست، فقط در قسمتی از دیوار فضای موردنظرتان دیوارپوش چرمی نصب کنید. قسمت‌هایی مانند پشت میز تلویزیون، بالای تختخواب، قسمتی از دیوار پذیرایی و ناهارخوری از جمله فضاهایی هستند که علاوه بر کاربردی بودن، می‌توانند با انتخاب پوشش چرم، نقطه عطفی در هر منزلی‌ باشند.

دیوارپوش های چرمی نه تنها برای تزئین دیوارها کاربرد دارند بلکه عایق بندی دیوار ها را هم فراهم می کنند و می توان از آنها در تمام ساختمان های خصوصی و عمومی مانند فضاهای مسکونی، اداری، تجاری و همچنین نمایشگاه های اتومبیل، گالری های فرش، فروشگاه های مختلف، ویترین بوتیک ها و به صورت دکوراتیو در داخل رستوران ها و به خصوص استودیوهای ضبط موسیقی، آمفی تاترها، سالن های سینما و حتی در فضاهای مختلف لابی ها و هتل ها و … نصب نمود.

 

پانل دیوارپوش چرمی طرح Boteroپانل دیوارپوش چرمی طرح Gagai 2

 

مزایای استفاده از پانل دیوارپوش‌ چرمی:

- نصب آسان

- عایق صوتی و حرارتی

- طراحی در ابعاد و اندازه‌ های متفاوت

- تنوع در رنگ و طرح

- مناسب با سبک مدرن و کلاسیک

 

پانل دیوارپوش چرمی طرح Gagai 1پانل دیوارپوش چرمی طرح Picaso Dream