ترموود زبان گنجشک

ترموود چیست؟

ترموود چوبی است که با به کار گیری روش های طبیعی، گرما و بخار حاصل می شود. تغییرات گرمایی مشخصه های فنی چوب را تغییر می دهد. همچنین این چوب غیرسمی است و ماندگاری بالا در برابر هرگونه آسیب را دارد. این چوب ها در شرایط هوایی متفاوت در محیط های داخلی و خارجی نیز به کار گرفته می شوند. 

 

ترموود زبان گنجشک:

درخت زبان گنجشک یا Ash از گونه گیاهان گلدار است و بیشتر در اروپا و همچنین در بخش هایی از جنوب غربی آسیا می روید. چوب زبان گنجشک چوبی است  که در ساخت ترموود از آن استفاده می شود. این چوب ظاهری با شیارهای موازی دارد. درخت زبان گنجشک هیزم بسیار ارزشمندی دارد چون حتی زمانی که بریده می شود و سبز است، به راحتی می سوزد. امروزه حتی از پوست خشک و برگ درخت آن در طب سنتی به عنوان ملین و رطوبت زا نیز استفاده می شود.

 

چوب زبان گنجشک را زمانی که چهار تراش بخورد، ترمووود می نامند. مقاومت این چوب مانند بقیه ترموودها بسیار بالاست و قابلیت فرم دهی بسیار بالایی دارد. این چوب رنگی از کرم تا قهوه ای روشن  دارد و اواسط  آن ممکن است زردتر و قهوه ای باشد. بر روی آن نیز شیارهایی وجود دارد که از لیزخوردگی جلوگیری می کند. به خاطر همین می توان از آن در استخر ها یا مکان هایی که در معرض رطوبت هستند استفاده کرد.

 

همچنین از این چوب چون نوعی ترموود محکم است، برای ساخت کفپوش مکان های پر رفت و آمد، ساخت قاب تابلوها، راکت تنیس، تیر و کمان، دسته های چکش یا برخی دستگیره های چوبی استفاده می کنند. این چوب بعد از عملیات ترموود، وقتی که در معرض عملیات روغن کاری قرار می گیرد، با قابلیت رنگ پذیری بالایی که دارد، بسیار جذاب می شود.

 

مزایای ترموود زبان گنجشک:

- ماندگاری و دوام بالا

- کاهش رطوبت

- افزایش دوام چوب در برابر هر گونه رطوبت

- از بین بردارنده ی هر گونه صمغ

- فاقد مواد سمی

- کاهش قدرت شکاف

- کاهش میزان خم شدگی

- مقاوم