تایل سقفی MDF

ام‌ دی‌ اف (MDF) چیست؟

ام‌ دی‌ اف (MDF) مخفف واژه "تخته فیبر با چگالی متوسط" (Fiberboard Medium Density) است که جز فرآورده ‌های چوبی محسوب می ‌شود. ام‌ دی‌ اف نوعی تخته فیبر است که به روش خشک تولید می‌ گردد. چگالی آن بین ۶۵۰ تا ۸۰۰ کیلوگرم بر مترمکعب است. ام دی اف (MDF) در واقع یک تخته فیبر نیمه سنگین و یکی از انواع ورق های فشرده شده می باشد که دارای قابلیت های فراوان و منحصر به فردی است که باعث شده در طی سال های اخیر مورد استقبال افراد مختلف قرار گیرد. انواع مختلف طرح های تایل سقفی MDF، در فروشگاه اینترنتی آیلاهوم موجود است.

 

تایل سقفی MDF لیزری مدل RL-01تایل سقفی MDF لیزری مدل RL-02

 

مزیت های ام دی اف:

ام دی اف ها دارای مزیت های زیادی هستند که مهم ترین آن ها شامل استحکام زياد، قابليت انجام سازه هاي مختلف مانند روکش و رنگ، قيمت مناسب، سطوح صاف و قابليت ماشين کاري شدن، می باشد. اما مزیت اصلی آن ها در مقایسه با سایر چوب ها، قیمت مناسب تر است.

از ام دی اف ها به عنوان پانل دیواری یا پانل دیوارکوب برای پوشش دیوار و سقف ها استفاده می کنند. البته به صورت معمول این پانل ها از جنس چوب طبیعی یا پی وی سی ساخته می شوند. در واقع پانل های دکوراتیو از جنس ام دی اف با روکش PVC هستند. نکته مهم این است که این روکش باعث می شود تا پانل های دیواری علاوه بر اینکه نمای زیبا تری پیدا می کنند، ضد آب هم شوند.

 

تایل سقفی MDF لیزری مدل RL-03تایل سقفی MDF لیزری مدل RL-04

 

دستگاه CNC:

برای تولید و ساخت ام دی اف از دستگاه CNC استفاده می شود و به وسیله این دستگاه می توان هر نوع عملیات تراش، سوراخ کاری و همچنین هر نوع برشی را با دقت و در سریع ترین زمان ممکن انجام داد. البته دستگاه های برش ام دی اف بسیار متنوع بوده و دارای قابلیت های مختلفی هم می باشند. مثلا برای ساخت درب از دستگاه CNC مخصوص ساخت درب استفاده می شود.

 

تایل سقفی MDF لیزری مدل RL-05تایل سقفی MDF لیزری مدل RL-06

 

برش کاری MDF:

با استفاده از برش کاری می توانید شکل های مختلفی را با ام دی اف ایجاد کنید. برای مثال می توانید شکل شخصیت های کارتونی، اسم اشخاص و حتی لوگو شرکت ها را ترسیم کنید و بعد از برش، آن ها را رنگ کنید. حتی می توانید با استفاده از دستگاه پرس وکیوم، روی آنها را روکش پی وی سی بکشید. تنوع رنگ روکش پی وی سی بسیار زیاد بوده و حتی می توان گفت که به تعدادی رنگ های ام دی اف، روکش پی وی سی وجود دارد که شما می توانید به راحتی رنگ دلخواه خود را انتخاب کنید.

 

تایل سقفی MDF لیزری مدل RL-07تایل سقفی MDF لیزری مدل RL-08

 

مشخصات تایل سقفی MDF لیزری:

- جنس: MDF روکشدار

- ابعاد: 60 × 60 سانتی متر 

- ضخامت: 3 میلی متر

- فام رنگ: ونگه

 

تایل سقفی MDF لیزری مدل RL-09تایل سقفی MDF لیزری مدل RL-10